Dün sabah saatlerinde Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, çalışanların eylemine ev sahipliği yaptı. Çalışanlar, yönetimin kendilerine ödenmemiş olan geçmişe dönük alacakları konusunda şikayetçi oldu ve "Yönetim istifa" sloganları attı.

GAÜN Hastanesi'nden yapılan açıklamada ise çalışanların talepleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Hastane yönetimi, eyleme katılan personelin geçmişe dönük alacaklarının hukuki süreç nedeniyle geciktiğini ve bu konuda gerekli çalışmaların devam ettiğini belirtti.

İLK AÇIKLAMA

Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hakan Şevki Eren, açıklamalarda bulundu. Başhekim Eren, ‘’Söz konusu personel ile ilgili sözleşme 6 ay gecikmeli olarak yapıldı. Doğal olarak geçmişe dönük alacak hakkı doğdu. Bu hakta devlet tarafından 3 taksit olarak hak sahiplerine ödenecek. Devlet, alacakların ilk bölümünü bize gönderdi, çalışanların hesaplarına aktardık. Dolayısıyla konunun bizimle bir ilgili bulunmuyor. Burada sorunun sözleşmenin Haziran ayında yapılması ve ücretlerin 3 taksit halinde yatırılacak olmasından kaynaklanan bir sorun olduğunu biliyoruz. Elimizde bilgi, belge ve tarafımıza gönderilen yazılar mevcut’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Gaziantep Doğuş