Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlük görevini yürüten Dr. Mehmet Koca görevden alınarak yerine Dr. Celal Şahin yeni Genel Müdür olarak atandı.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü ile başlayan ardından Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü ile devam eden Genel Müdür değişiminde sırada Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü oldu. saglikpersoneiHABER.NET olarak edindiğimiz son dakika bilgisine göre Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Celal Şahin oldu.

Önce Başhekimdi, Şimdi İl Sağlık Müdürü Olarak Atandı! Önce Başhekimdi, Şimdi İl Sağlık Müdürü Olarak Atandı!

Dr. Mehmet Koca, Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken, 13 Nisan 2022 tarihinde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü olarak atanmıştır. Dr. Koca, görevini Dr. Celal Şahin'e devretti ve bu geçiş sırasında Dr. Şahin'e çiçek takdim etti.

Dr. Koca, yaptığı açıklamada, "Bir buçuk yıllık görevim süresince beraber çalışmaktan onur duyduğum başta Sayın Bakanımız olmak üzere merkez ve taşra teşkilatımızın tüm yönetici ve çalışanlarına teşekkür eder, yeni Genel Müdürümüze başarılar dilerim." şeklinde konuştu.

Dün yaptığımız haberde de eski Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Zülfikar Akelma’nın yürüttüğü Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü görevine Bilkent Şehir Hastanesi Koordinatörü Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Aziz Ahmet Surel’in atandığını duyurmuştuk.