Beklenen İl Sağlık Müdürü Ataması Sonunda Netleşti! Beklenen İl Sağlık Müdürü Ataması Sonunda Netleşti!

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü görevine Uzman Dr. Hasan Tartar atandı.

Dr. Hasan Tartar, Nevşehir Devlet Hastanesi'nde Göğüs Cerrahisi uzmanı olarak görev yapıyordu.

Görev değişikliği ile birlikte Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü'nün yeni döneminde karar vericisi Tartar olacak.

Bu atama ile ilgili daha fazla detay ilerleyen günlerde yine sitemizden duyurulacak.

Op. Dr. Hasan TARTAR kimdir?

Kendisi 1974 yılında Mersin ilinin Erdemli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Tıp eğitimini 1999 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olarak tamamlamıştır.

Dr. Hasan TARTAR'ın meslek hayatı, 1999 yılında ilk olarak Urfa Sağlık Ocağı'nda doktor olarak başlamıştır. Bu görev, kariyerinin ilk adımı olmuştur. 2002 yılında Konya Meram Tıp Fakültesi'nde Göğüs Cerrahi Uzmanlığı eğitimini başarıyla tamamlayarak uzmanlık alanında önemli bir adım atmıştır.

2008 yılından 2016 yılına kadar Erzincan Devlet Hastanesi'nde Göğüs Cerrahi Kliniği'nde Göğüs Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında, uzmanlığına dair deneyim ve bilgi birikimini artırmıştır. Ardından, 2016-2020 yılları arasında Nevşehir Devlet Hastanesi'nde de Göğüs Cerrahi Uzmanı olarak çalışmıştır.

Dr. Hasan TARTAR'ın yönetim yetenekleri de öne çıkmış ve 2020-2021 yıllarında Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2021-2023 yılları arasında ise tekrar Nevşehir Devlet Hastanesi'nde Göğüs Cerrahi Kliniği'nde Göğüs Cerrahi Uzmanı olarak çalışırken, 31 Ekim 2023 tarihinde Nevşehir İl Sağlık Müdürü olarak atanmış ve bu görevine başlamıştır.

Dr. Hasan TARTAR aynı zamanda bir aile adamıdır ve iki kız çocuğunun babasıdır. Ayrıca, Fransızca ve İngilizce dillerini de bilmektedir.