Kocaeli Şehir Hastanesi, Nisan ayında tamamlanarak hizmete açılmıştı. Ancak, hastane açıldığı günden itibaren uzun bir süre boyunca başhekim ataması yapılmamış, bu görevi başhekim vekili olarak Dr. Aziz Çardak yürütmekteydi. Bugünlerde ise Dr. Çardak'ın istifasıyla ilgili haberler gündeme geldi.

Dr. Çardak'ın istifasıyla ilgili olarak bazı haberler yayıldı, ancak olayın ardından İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ile bir selfie paylaşarak iddialara yanıt verdi. İstifasının nedenleri ve bağlamı hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

MURAT UĞUR BAŞHEKİM OLDU

İstanbul Sancaktepe Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Kalp Ve Damar Cerrahisi Kliniğinde görevli olan Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Murat UğurKocaeli Şehir Hastanesi Başhekimlik görevine getirildiği ileri sürüldü.

PAZARTESİ BAŞLAMASI BEKLENİYOR

Murat Uğur'un Pazartesi gelerek, Şehir Hastanesinde göreve başlayacağı tahmin ediliyor.

Prof. DR. Murat Uğur kimdir ?

Doç.Dr. Murat Uğur, 10 Kasım 1977 tarihinde Almanya’da doğdu. Gülhane Askeri Tıp Akademisinden 2001 yılında mezun oldu. Uzmanlık eğitimini GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi, Kalp Damar Cerrahisi Kliniğinde tamamladı. Tıpta uzmanlık tezinin konusu, “Mitral Kapak Replasmanında Total Leaflet Korumanın Sol Ventrikül Fonksiyonu Üzerine Etkisi” üzerinedir. Meslek hayatına Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Jandarma Arama Kurtarma Taburunda pratisyen hekim olarak başladı. GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde yardımcı doçent, SBÜ Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yardımcı doçent, aynı hastanede doçent olarak görev aldı. Halen SBÜ Sancaktepe Şehit Profesör Doktor İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinde çalışmaktadır. Türk Kalp Damar Cerrahisi Derneği, Fleboloji Derneği ve Minimal İnvaziv ve Robotik Kalp Damar Cerrahisi Derneğine üyedir. Çok sayıda kurs ve sertifika programına katılan Doç.Dr. Murat Uğur’un ulusal ve uluslararası alanda birçok yayını bulunmaktadır.

(Kocaeli Gündem)