7 Ekim tarihinde Çankaya ilçesinde meydana gelen bu trajik olay, Dolgun'un yalnız olduğu sırada evinin mutfağında yemek hazırlarken yangının çıkmasıyla gerçekleşti. Kendi gayretleriyle yangını kontrol altına almaya çalışan Dolgun, alevlerle mücadele ederken ağır yaralandı.

Dolgun, yangını kendi imkanları ile söndürürken ağır yaralandı. Dr. Dolgun, eşinin ihbarı üzerine eve gelen sağlık ekiplerince yapılan ilk müdahalenin ardından Bilkent Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Dolgun, yapılan tüm müdahalelere rağmen dün hayatını kaybetti. Dolgun'un yanık yarasına bağlı iç kanamadan dolayı hayatını kaybettiği değerlendiriliyor.

Evli ve 2 çocuk babası olan Dolgun'un cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından  ailesi tarafından alındı. Karşıyaka Mezarlığı Ahmet Efendi Camisi'nde ikindi vakti kılınan cenaze namazına Dolgun'un ailesi, yakınları ve mesai arkadaşları katıldı. Dr. Dolgun'un cenazesi, Karşıyaka Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Uzman Doktor Alp Dolgun, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü'nde görev yapmaktaydı. Ancak yaşanan elim olay sonucunda hayatını kaybetmesi, sağlık camiasını ve sevdiklerini büyük bir üzüntüye boğdu.

Olayın ardından yetkililer tarafından soruşturma başlatıldı ve yangının nasıl başladığına dair detaylı incelemeler sürüyor. Uzman Doktor Alp Dolgun'un cenazesi, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.