Hastane yönetimi, Uzm. Dr. Recep Yıldırım'ı yeni başhekim olarak atanmasının ardından görevine resmen başlaması için makamında ağırladı.

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nin yeni başhekimlik görevine atanan Recep Yıldırım hakkında detaylı bilgiler ortaya çıktı.

1986 Antalya doğumlu olan Yıldırım, tıp eğitimini Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladıktan sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladı.

Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Senih Özbek Görevinden Ayrıldı. Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Senih Özbek Görevinden Ayrıldı.

Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'nin yeni başhekimlik görevine atanan Recep Yıldırım hakkında detaylı bilgiler ortaya çıktı. 1986 Antalya doğumlu olan Yıldırım, tıp eğitimini Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamladıktan sonra Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı'nda uzmanlık eğitimini başarıyla tamamladı.

Kariyeri boyunca çeşitli görevlerde bulunan Yıldırım, Van'da İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev aldıktan sonra Denizli Acıpayam Devlet Hastanesi'nde uzman hekim olarak çalıştı. Ardından Akdeniz Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi, Kafkas Üniversitesi'nde Öğretim Görevlisi ve Van Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Uzman Hekim olarak görev yaptı. Ayrıca Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Başhekim Yardımcılığı ve Başhekim Vekilliği görevlerini başarıyla yürüttü.

Recep Yıldırım, 14 Mart 2012 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından Yılın Sağlık Çalışanı Altın Steteskop Ödülü'ne layık görüldü. Özverili sağlık hizmetleri ve başarılı performansı nedeniyle Antalya Atatürk Devlet Hastanesi'ne başhekim olarak atanması kararlaştırıldı.