Olay, Gümrük Muayene Memuru Oğuz Çınar'ın, ithalatı yapılacak olan elektronik ürünlerin incelemesini yaparken ortaya çıktı. Görevinde sorumluluk bilinciyle hareket eden Çınar, usulsüz ithalata izin vermedi ve ilgili ürün sahiplerine ceza kesme kararı aldı.

Ancak bu durumu fark eden ithalatçılar, olay yerine gelerek Çınar'ın kararına itiraz etti. İddiaya göre, dört kişilik bir grup, Çınar'ın çalıştığı antrepoya geldi. Ömer U. ve ortağı Ahmet U., Çınar'ın odasına girdi ve tartışma başladı. Diğer iki çalışanları Uğur N. ve Adil S. ise dışarıda bekledi.

Odasında darp edildi

Soruşturma dosyasına göre iki kişi Çınar’ı odasında darp etti. Seslerin yükselmesi ile odaya gümrük görevlileri geldi.

Maaşım Az Diyen Doktor Mahkemeyi Kazandı! Maaşım Az Diyen Doktor Mahkemeyi Kazandı!

Bir kişi tutuklandı

Hastaneden darp raporu alan Çınar, şüpheliler hakkında şikayetçi oldu. Savcılık talimatı ile 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden Ömer U. Gaziomanpaşa Sulh Ceza Hakimliği kararı ile tutuklandı. Diğer 3 şüpheli ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Konu ile ilgili telefonla aradığımız Ömer U.'nun yakınından bir dönüş olmadı. Darp edilen Gümrük Memuru Oğuz Çınar’dan ise yanıt alınamadı. İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü’nden bir yetkili ise “Olay doğru. Biz, dosyayı tamamlayıp ilgili savcılığa teslim ettik” dedi.

Tutuklanan isim de şikayetçi

Bu arada, tutuklanan Ömer U.'nun da, Gümrük Memuru Oğuz Çınar'dan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Olaya karışan 3 kişi ise adli kontrolle serbest kaldı.

halktv