Radyoloji Uzmanı Dr. Burak Öztürk tarafından tiroid, meme ve lenf nodu biyopsileri gibi Girişimsel Radyoloji işlemleri yapılmaya başlandı. Başhekim Dr. Yılmaz Dündar, bu yenilik sayesinde hastaların artık bu işlemler için başka hastanelere gitmek zorunda kalmayacaklarını vurguladı.

‘Sağlık Müdürlüğündeki Atamalar Arkadaşın Kontrolünde Yapılıyor!’ ‘Sağlık Müdürlüğündeki Atamalar Arkadaşın Kontrolünde Yapılıyor!’

Yeni hizmet binasıyla birlikte hastanenin yatak kapasitesi arttırıldı, doktor sayısı ve fiziki şartlar iyileştirildi. Ayrıca, hastane modern tıbbi cihazlarla donatılarak yapılan işlemler çeşitlendirildi ve kalitesi arttırıldı. Başhekim Dr. Yılmaz Dündar, bu gelişmeleri memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Hastanemiz bölgeye hizmet veren önemli bir sağlık merkezi konumunda. Girişimsel Radyoloji işlemleri de artık burada yapılmakta. Değerli hekimlerimize ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Hastalarımızın başka hastanelere gitme zorunluluğu ortadan kalktı" dedi.

Girişimsel Radyolojinin Önemi

Girişimsel radyoloji, tıbbın teknolojik gelişmelere en açık ve en yenilikçi bölümlerinden biri olup, sadece tanı koyma değil, aynı zamanda tedavi edici işlemler de içermektedir. Bu yöntemler, genellikle lokal anestezi ile iğneler yardımıyla vücuda girilerek gerçekleştirilen tanı ve tedavi prosedürlerini kapsar. Bu sayede hastalıklara daha basit ve etkili müdahalelerle tanı konulabilir ve açık ameliyatlara gerek kalmadan tedavi edilebilir.

Girişimsel radyolojinin sunduğu bu imkanlar, hastalar için daha az invaziv yöntemlerle sağlıklarına kavuşmalarını sağlarken, hastanede kalış süresini ve iyileşme dönemini de kısaltmaktadır.