Ek Ders Yolsuzluğu Bordrolara Yansıdı: Hesaplanan 15 bin TL Bankaya Yatan 5 bin TL Ek Ders Yolsuzluğu Bordrolara Yansıdı: Hesaplanan 15 bin TL Bankaya Yatan 5 bin TL

Ünlü İngilizce ekonomist Timothy Ash, Mehmet Şimşek’in açıkladığı tasarruf paketine yönelik enflasyonla mücadelenin başarıya ulaşabilmesi için kamuda görevli personel ile emeklilerin maaşlarında kısıntı yapılması gerektiğini kaydetti.

İngiliz ekonomist Timothy Ash, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıkladığı tasarruf paketini değerlendirdi.

Memurun maaşını kıs tavsiyesi

Britanya’nın önde gelen düşünce kuruluşlarından Chatham House’da kıdemli analist olarak görev yapan Ash, sosyal medya hesabından yaptığı değerlendirmede, enflasyonla mücadelenin başarıya ulaşması için memur ve emekli maaşlarında kısıntı yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

Timothy Ash paylaşımında şunları kaydetti: "Türkiye - Şimşek, 100 milyar liralık harcama kesintisi açıkladı. Yatırımlarda yüzde 15 kesinti ve yeni işe alımlarda, araç alımlarında ve kamu binası inşaatlarında üç yıl kısıtlamalar. Fakat bunlar, kamu maaşları ve emekli maaşlarında gerçek bir kısıtlama olmaksızın enflasyonu düşürmek için yeterli mi?"