Özellikle yatırım fırsatı olarak görülen yeni dönemde hatalardan kaçınılması gerektiğini belirten Geçer, halka önemli bir çağrıda bulunuyor.

ÖNÜMÜZDEKİ 2 AY DAHA KRİTİK!

Doların son dönemdeki yükseliş eğilimi, özellikle küresel piyasalardaki kriz dönemi ve FED'in faiz artırımına yönelik sinyallerle tetikleniyor. Uzman analist Selçuk Geçer, doların geleceğine dair önemli tahminlerde bulunuyor. Seçim sonrasında yaşanan hareketliliğin önümüzdeki iki ayda daha kritik bir aşamaya ulaşacağını vurguluyor. Bu noktada, yatırımcılara daha sabırlı olmaları ve kesin kararlar yerine daha temkinli davranmaları gerektiği tavsiyesinde bulunuyor.

EKİM AYINDA DOLARDA DÖNÜŞÜM OLABİLİR

Selçuk Geçer, yaptığı açıklamalarda Ekim ayının dolarda bir dönüm noktası olacağını öngörüyor. Dolar kurunun Eylül ve Ekim ayları arasında önce 30 TL'yi, ardından 35 TL seviyelerini göreceğini öne sürüyor. Ekim ayının sonlarına doğru ise doların 35 TL'yi aşarak 38 TL'lere kadar yükselme ihtimaline işaret ediyor.

Yatırımcıların bu süreçte sabırlı olmaları ve ani kararlar almaktan kaçınmaları gerektiğini vurgulayan Geçer, doların rekor seviyelere ulaşacağı günleri işaret ederek son verileri de paylaşıyor. 16 Ağustos Çarşamba günü dolar kuru alış fiyatının 27,05 TL, satış fiyatının ise 27,06 TL olduğunu belirtiyor.

Uzman analist Selçuk Geçer'in bu uyarıları ve tahminleri, döviz kurlarına yatırım yapmayı düşünen vatandaşlar için önemli bir rehber niteliği taşıyor. Geçer'in açıklamaları, yatırımcıların gelecekte alacakları kararlara daha dikkatli ve bilinçli bir şekilde yaklaşmalarını teşvik ediyor.