Teslim töreni, AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Balıkesir Valisi Hasan Sildak, İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

AK Parti İl Başkanı Dt. Ekrem Başaran, 4 adet Ambulans ve 1 adet UMKE aracının İl Sağlık Müdürlüğüne teslim edildikten sonra açıklamalarda bulundu. Yapılan araçların Balıkesir'in tümüne hizmet vereceklerini dile getirdi.  Türkiye’nin dört bir yanına hizmet vermesi için alınan ambulanslardan 4 tanesini Balıkesir'e kazandırmakta  fayda sağlamış olduklarını belirten Başkan Başaran, "Bu ambulanslarımız Karesi, Altıeylül, Susurluk ve Savaştepe ilçelerimizde faaliyet verecek.

Savaştepe ilçemizde faaliyet gösterecek olan ambulansımız 4x4 bir araç. Bilindiği üzere Savaştepe biraz daha dağlık bir bölgede yer alıyor. Bu bölgemizde ise kış daha ağır geçiyor.Bu ağır şartlarda daha rahat ulaşım imkanı sağlayacak, insanlarımıza daha hızlı sağlık hizmetini ulaştırmış olacak" dedi.

Başaran: "Umke Sağlık aracı Balıkesir'imize hayırlı olsun"

Balıkesir'imize UMKE sağlık aracını da kazandırdıklarını ifade eden AK Parti İl Başkanı Ekrem Başaran, "UMKE aracımız oluşabilecek doğal afet durumlarında, yine kendine dahil olan çadırıyla beraber, seyyar bir acil ünitesi şeklinde çalışabilecek donanıma sahip bir aracımız. Nerede bir ihtiyaç oldu UMKE aracımız oraya gidecek, çadırını kuracak, öncelikle hastalarını ilk kabul edildiği yerde muayene edileceği ve yataklı hizmet verebileceği bir yer olacak. UMKE aracımız, normal bir acil servisinde hangi cihazlar varsa onları o çadırda kullanıma sunabilecek bir alt yapı sağlıyor. Kısacası ileri noktada mobil sağlık hizmeti veren bir konumda. Şehrimizde de ilk defa konumlanmış oldu. Bu açıdan şehrimize büyük bir katkısı olacaktır. İnşallah hiç kullanmaya gerek olmaz. İhtiyaç olduğunda da bu imkanlarımızı milletimizin istifadesine sunduğumuzu iftiharla ifade edebiliriz. Sağlık araçlarımızın şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti olarak ilimizin ne ihtiyacı varsa onu sağlama gayretimiz devam ediyor. Milletimize hizmetlerimiz devam edecek" dedi.