Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'taki Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nde düzenlenen Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni'nde memleketimize hayırlı olmasını dilediği ücretsiz gaz müjdesini açıklamıştı.

Buna göre, 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren, doğalgaz aboneliği olan hane halklarının kullanımı için belirli bir miktar ücretsiz gaz dağıtılacak. Bu müjde, özellikle ekonomik sıkıntı içinde olan vatandaşlarımızın yüzünü güldürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklama ile konutlarda uygulanacak ücretsiz gaz müjdesini duyurdu. Bu müjde, Resmi Gazete'de yayımlanarak resmiyet kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filyos Doğalgaz İşleme Tesisi'nde düzenlenen 'Karadeniz Gazı Devreye Alma Töreni'nde, konutlarda uygulanacak müjdeli haberi duyurmuştu. Yapılan açıklama, Resmi Gazete'de yayınlanarak resmiyet kazandı. Buna göre, doğalgaz aboneliği olan haneler, 1 ay süreyle ücretsiz gaz kullanabilecekler.

bedava-dogalgaz-resmi-gazete

DHA'nın haberine göre, kararla konut, ibadethane ve cemevi abonelerinin 24/04/2023 tarihinden 31/05/2023 tarihine kadar olan faturalarının tamamı ve 01/05/2024 tarihine kadar gelecek olan sonraki faturalarının 25 santimetre küpe kadar olan doğalgaz faturaları Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın bütçesi tarafından karşılanacak.

Doğalgaz faturaları gelmeye başladı: Faturanız Devlet tarafından karşılanmıştır

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdelediği ücretsiz doğalgaz uygulaması başladı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, doğalgaz faturalarının devlet tarafından karşılandığı belirtildi.

dogalgaz-ucretsiz