Adaylar, tercihlerini bireysel olarak 01 Kasım 2023 tarihinden itibaren saat 16.00'dan itibaren ÖSYM'nin resmi web sitesi olan https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle elektronik ortamda yapabilecekler.

Tercih işlemleri, 09 Kasım 2023 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir. Bu tarih sonrasında tercihler alınmayacaktır, bu nedenle adayların belirtilen süre içerisinde tercihlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Yerleştirme işleminde, 2023-TUS 2. Dönem Başvuru Kılavuzu'nda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. Bu kılavuz, adayların tercih süreci için önemli bir rehberdir. Adaylar, tercihlerini yapmadan önce bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi! Doktor Ve Sağlık Çalışanını Tabanca İle Tehdit Eden Şahısa Üst Sınırdan Ceza Verildi!

2023 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2023-TUS 2. Dönem) tercih süreci hakkında daha fazla bilgi almak için resmi ÖSYM web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.