ÖSYM Başkanlığı, sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından detaylı bir analiz gerçekleştirdi. Cevap anahtarlarının titizlikle kontrol edildiği ve itirazların bilimsel açıdan değerlendirildiği bir süreç sonucunda bazı önemli değişikliklerin yapıldığı açıklandı.

Özellikle Temel Tıp Bilimleri Testi'nde yer alan 24 numaralı sorunun doğru cevabı olarak kabul edilen "C" yanıtı, yapılan incelemeler sonucunda "D" olarak düzeltilmiştir. Ayrıca aynı testte yer alan 55 ve 100 numaralı sorular ise iptal edilmiştir.

Öğrenciler, bu sonuçlar doğrultusunda değerlendirme işlemlerinin tamamlandığını ve sonuçların kesinleştiğini bilmelidirler. Her iki sınavın sonuçlarına erişim sağlamak için ÖSYM resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adaylar, sınav sonuçlarına 19 Ekim 2023 tarihinde saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Bakan Koca: Hekim Haklarının Mücadele Yeri Sendikalar Değil, Tabip Odalarında Olmalıdır! Bakan Koca: Hekim Haklarının Mücadele Yeri Sendikalar Değil, Tabip Odalarında Olmalıdır!

2023-TUS 2. Dönem Sınav Sonuçları

2023-STS Tıp Doktorluğu 2. Dönem Sınav Sonuçları