Önder Kahveci sosyal medya hesabından 14 Mayıs’ta yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Milletvekili adaylığı için başvurusunu yaptığını duyurdu.

onder-kahveci-milletvekili-aday-adayi-1

Kahveci açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

14 Mayıs’ta yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisinden milletvekili adaylığı icin başvurumu gerçekleştirdim.Kutlu yürüyüşümüzün devletimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ederim.

Önder Kahveci Kimdir?

1962 yılında Amasya ili, Göynücek ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Göynücek'te bitirdi. Çankırı Sağlık Meslek Lisesi'nde 3 yıl okuduktan sonra Konya Sağlık Meslek Lisesi'nden 1981 yılında mezun oldu. 12 Kasım 1981 tarihinde Bitlis Sağlık Müdürlüğü'nde Sağlık Memuru olarak görevine başladı.
 
1984-1985 yıllarında askerlik görevini yerine getiren Önder Kahveci, Bitlis'ten Amasya Sağlık Müdürlüğü'ne tayin edildi. 1988 yılında Ankara Gevher Nasibe Sağlık Eğitim Enstitüsü'nü kazandı. 1991 yılında mezun olduktan sonra Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde Tıbbi Teknolog olarak görev yaptı.
 
1992 yılından itibaren Keçiören Çevre Sağlığı ve Laboratuar Sağlık Meslek Liselerinde öğretmen ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1999-2004 yılları arasında Ankara Süleyman Demirel Sağlık Meslek Lisesi'nde okul müdürü olarak görev yaptı, halen Sağlık Bakanlığı’nda uzman olarak görev yapmaktadır.

1999-2001 yılları arasında Türk Sağlık-Sen Ankara 1 No'lu Şube Başkanlığı yapan Genel Başkanımız Önder Kahveci, Türk Sağlık-Sen 1. Olağan Genel Kurul'un da Genel Başkanlığa seçildi. 21-22 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilen Türkiye Kamu-Sen 6. Olağan Genel Kurulunda Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanlığına seçilen Genel Başkanımız Önder Kahveci , evli ve bir çocuk babasıdır.

Editör: Güler Sağlam