Uçaktan indirilir indirilmez ambulansla özel hastaneye taşınan Aylin Şeçkin Georges'in Kanadalı eşi, tedavi altına alındı. Ancak, profesör Seçkin, tedavi sürecinin maliyetiyle ilgili şaşırtıcı bilgiler paylaştı.

Aylin Seçkin Georges, ambulansla hastaneye sevk için 8 bin 500 lira, hastanede serum ve ilk müdahale için 30 bin lira ve ilaçlı tomografi için 58 bin lira fatura kesildiğini ifade etti. Profesör, aynı zamanda hastanenin bir gecelik fiyatının da tam 26 bin lira olduğunu belirtti.

Eşi Suriyeli olsaydı bu kadar yüksek bir fatura ödemeyeceklerini belirten Türk profesör Aylin Seçkin Georges, özel hastanelerdeki fiyat politikalarına ve sağlık sektöründeki maliyetlere karşı ciddi bir isyan başlatmış durumda.

“HASTANEMETRE İŞLİYOR”

Faturanın ne kadar daha kabaracağını bilmediğini vurgulayan Prof. Georges paylaşımına, “Hastanemetre işliyor” notunu düştü.

İşte Aylin Seçkin Georges’in paylaşımı:

“Medicana hastanesine havaalanından ambulansla sevk 8500 TL, hastanenin geceliği 26000 TL, ilaçlı ve bilmemneli tomografi 58000 lira, birkaç kan tahlili, bir röntgen ve serum 30000 lira. Eşim Suriyeli olsaydı beş kuruş ödemeyecekti. Hastanemetre işliyor, yekünü çıkınca yazarım.”

hastane-1