Yaşanan büyük afad da hayatını kaybedenlerin acıları gün geçtikçe daha da artıyor.Türk Hemşireler Derneği’nin yaptığı açıklamaya istinaden 58 hemşire ve 34 hemşirelik öğrencisi depremde hayatını kaybetti. Başka şehirlerde eğitim yapan hemşirelik öğrencilerin ara tatil sebebiyle evlerine ve yakınlarının yanına geldiler. Kimi görev başında,kimi yıllık izinde asrın felaketini yaşadılar.Bu büyük yıkıcı depreme yakalanarak hayata veda ettiler.

Devlet hastanesinde...

Milliyet'ten Meltem Günay'ın haberine göre, hemşire Seracettin Yeniçeri (24) deprem gecesi, görev yaptığı İskenderun Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde nöbetçiydi. Çöken binanın enkazından cansız bedeni çıkarıldı. Hemşire Halime Sevinç Eroğlu, hemşire Rukiye Acuner, hemşire Süheyla Usta da o gece İskenderun Devlet Hastanesi’nin enkazında kalarak yaşamlarını yitirenler arasındaydı. Depremde aynı hastanede yoğun bakım ünitesinde nöbetçi olan Kübra Kurnaz ve genel cerrahi bölümünde nöbetçi olan hemşire Şeyma Nur Cansız da enkazda kalarak can verdi. Hemşire Sevda Sertkol da İskenderun Devlet Hastanesi kalp damar cerrahisindeki nöbeti sırasında çöken binada hayatını yitirdi. Hemşire Asiye Gül de Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki nöbeti sırasında hayatını yitirdi.

Tıp Doktorlarının Sekreterlik Görevlerine Son ! 15. 537 Tıbbi Sekreter Göreve Başladı. Tıp Doktorlarının Sekreterlik Görevlerine Son ! 15. 537 Tıbbi Sekreter Göreve Başladı.

Depremde yaşamını yitiren Suna Sözer, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Karaciğer Nakil Yoğun Bakım Ünitesi’nde çalışıyordu. Yıllık iznini geçirmek için geldiği memleketi Hatay’da yıkılan evlerinin enkazında ailesiyle kaldı. Enkazdan kardeşlerinden birini sağ olarak kurtarmayı başardı. İçeride kalan annesi, babası ve diğer kardeşine ulaşmak için yeniden enkaza girdi ama çöken evlerinin altında kalarak ailesiyle yaşamını yitirdi. Çalışma arkadaşları onun ardından “Onu her zaman gülümsemesi cıvıl cıvıl enerjisi ve çok ağır hastalarda son ana kadar ümidini kaybetmeyip canla başla çalışmasıyla hatırlayacağız” dedi. Suna hemşire geçen yıllarda meydana gelen Elazığ depremi sonrasında bölgedeki çalışmalara katılmıştı.

Ebrar Sitesi'nde oturuyorlardı

Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde görevli hemşire Zeynep Sarıtürk de deprem felaketine yıllık iznini geçirmek için geldiği Kahramanmaraş’ta yakalandı. Depremde Zeynep hemşire ve çocukları enkaz altında kalarak yaşamlarını yitirdi.

Bakırköy Sadi Konuk Hastanesi Palyatif Bölümü’nde görevli hemşire Arife İlayda Açık da ailesini görmek için geldiği Hatay’da depremde yıkılan evlerinin altında kaldı. Kahramanmaraş’ta hayatını yitiren hemşirelerin büyük çoğunluğunun ise hastaneye yakınlığı nedeniyle yüzlerce kişiye mezar olan Ebrar Sitesi’nde oturduğu belirlendi.

Ara tatildeydiler

Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hemşirelik fakültelerinde okuyan öğrenciler de ara tatil nedeniyle geldikleri memleketlerinde depremde yıkılan evlerinde aileleriyle birlikte enkaz altında hayatlarını kaybettiler.

Hayatını kaybeden hemşireler

*Şule Öfkeli

*Suna Özer

*Zeynep Sarıtürk

*Zeynep Doğan Meşe

*Çiğdem Cemali

*Seher Yazar

*Ömer Şimir

*Kübra Kurnaz

*Seracettin Yeniçeri

*Süheyla Usta

*Halime Eroğlu Sevinç

*Hilal Subaşı

*Arife İlayda Açık

*Eylem Yaşar

*Hatice Acar

*Pınar Demir

*Sabiha Kesik

*Rukiye Acuner

*Sevde Sertkol

*Ayşe Atayık

*Rukiye Kıyılı

*Pelin Sakaroğlu

*Şeyma Nur Cansız

*Songül Yılmaz Koç

*Zeynel Volkan Eyice

*Ali Nayir Boyar

*Sibel Önder

*Çiğdem Uçarcı Bahar

*Gülay Gülgün

*Fehime Tanır

*Mesut Yıldırım

*Okan Er

*Emine Yıldırım

*Sevim Karaoğlan

*Rukiye Orçan

*Derya Sever Aslan

*Özlem Bülbül

*Furkan Kürşad Demirci

*İbrahim Akı

*Nermin Yakar

*Cennet Caymaz

*Melisa Öznur

*Zeynep Erdoğan

*Yeter Güney

*Bedia Ulusoy

*Hülya Aksu

*İhsan Aktaş

*Zeynep Meşe

*Serap Çevik

*Yusuf Müftüoğlu

*Emine Sarımehmetoğlu

*Tuğba İyielma

*Fatmanur Akgün Aygün

*Gizem İnal

*Şeyda Kenger

*Fatih Selan

*Asiye Gül

Hemşirelik öğrencileri

*Vesile Sümeyra Kaya

*Pelin Genç

*Melih Gence

*Can Çağlar

*Sabahat Kavas

*Özge Yıldırım

*Selin Hiloğlu

*Mihriban Bengü İnan

*Fadima Akdemir

*Hasan Can Deniz

*Emre Akçal

*İsak Doğan

*Duygu Resmi

*Sıla Karalı

*Emin Nakuh

*İpek Balsever

*Elifnur Aktay

*Seren Savaş

*Muhammed Bitar

*Esmanur Akgün

*Yusuf Turhan

*Ahmet Elhamdu

*Sude Nergiz

*Fatma Arslan

*Gözde Artuç

*Serra Akçadağ

*İrem Andı

*Seda İspirlikçi

*Ali Kaçakçı

*Beril Sakacı

*Müzeyyen Nisa Gençoğlu

*Betül Sunay

*İsmail Cem Keremoğlu