Memur Sen Konfederasyonu tarafından Plan ve Bütçe Komisyonu’na sunulan 12 maddelik talepler torba kanuna eklenmesi istendi.

Memurlarla ilgili 12 maddelik teklif şu şekilde oldu:

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medya üzerinden  Torba Kanuna 12 madde daha eklenmesini teklif ettiklerini açıkladı:

1-  Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Kanun Teklifine yönelik; kamu görevlilerimizin beklentilerini ve kamu personel sisteminin eksikliklerin aktarmak için Meclisteydik.

2- Kamu görevlilerimiz tarafından haklı beklenti olan ve uzun süredir dile getirdiğimiz; 1. Dereceye 3600 ek gösterge, bayram ikramiyesi, zorunlu emekliliğin kaldırılması başta olmak üzere çalışma hayatına yönelik sorunların çözümü için taleplerimizi ilettik.

3-EYT için yoğun mesai harcayan SGK per. tazminat verilmesi, Ek Göst., YHS’nin GİH’e geçirilmesi, Üniversite İdari Personelinin Yer Değişikliği, @gencliksporbak personeline nöbet ücreti ve en düşük dev. memuru maaşı/ücretinin günün şartlarına uygun hale getirilmesini talep ettik.

4- Sosyal devlet ve çalışanıyla büyüyen devlet anlayışıyla; çalışma hayatına ilişkin birçok sorunun çözüldüğü ve çözülmeye devam ettiği bu süreçte, kamu görevlilerimizin sorunlarının kalıplaşmadan çözüleceğine ve enflasyon karşısında gelir kayıplarının önleneceğine inanıyoruz.

torba-kanun