"Gaziemir Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi, maaşlarda yüzde 40 oranında artışı beraberinde getirdi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, bu önemli adımı sosyal medya hesabından duyurarak ‘’İzmir'de ilk kez Belediyemizde örgütlü DİSK Genel İş Sendikası ile ek protokol yaparak işçilerimizin maaşlarına 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere ortalama yüzde 40 oranında zam yaptığımızı açıklamaktan mutluluk duyuyorum. Geçen yıl "çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğim" demiştim. Aldığımız kararla sözümüzde durduk. Emekçi kardeşlerime hayırlı olsun’’ sözleriyle bu anlamlı gelişmeyi kutladı."

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Gaziemir Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında imzalan toplu iş sözleşmesi ile birlikte maaşlarda yüzde 40 oranında artış sağlanırken, farklı belediyelerde de maaş zammı için sendikalarla görüşmeler sürüyor. Önümüzdeki günlerde maaş zammı için mutabakata varılması halinde yeni duyurular yayınlanabilir.

Zamlı Maaşlar Ne Zaman Yatacak?

Belediye personellerinin maaş zamlarına dair gelişmelerin yanı sıra, emekliler, memurlar ve asgari cüretli çalışanlar da zamlı maaşların hangi tarihte hesaplara yatacağına ilişkin araştırmalar yapıyorlar. Asgari ücret ağustos ayından zamlı olarak verilecek. Emekli ve memur maaşları ise temmuz ayında hesaplara zamlı yatıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine, tahsis numarasının son rakamına göre zamlı maaş ödemesi başladı.

edirnejethaber