Yapılan anlaşmaya göre, belediyedeki en düşük maaş 19 bin 700 lira olarak belirlendi. Bu zam, işçiler arasında sevinçle karşılandı ve kutlamalar halinde coşkuyla karşılandı.

Belediye yetkilileri ve sendika temsilcileri, uzun süren görüşmeler sonucunda yapılan anlaşmadan memnuniyet duyduklarını belirtti. Toplu iş sözleşmesinin işçi haklarının korunması ve ekonomik şartların iyileştirilmesi açısından önemli bir adım olduğu vurgulandı.

Yahyalı Belediyesi İmar A.Ş. ve Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şubesi, işçilerin yüzünü güldüren bir anlaşmaya imza attı. Yapılan toplu iş sözleşmesi ile işçi maaşlarına %46 oranında zam yapıldı.

Ankara Güdül Belediyesi, işçilerin uzun süredir beklediği toplu iş sözleşmesini resmen imzaladı. Yapılan anlaşma ile işçi maaşlarına %34 oranında zam yapılarak, en düşük maaş 20 bin TL'ye yükseldi.

-Bursa Büyükşehir Belediyesi ve bağlı iştiraklerde çalışan toplam 10 bin 114 personelin maaş ve sosyal haklarında büyük bir iyileştirme yapıldı. Evli iki çocuklu en düşük maaş 19 bin 900 TL’ye çıkarıldı.

-Tepebaşı Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında düzenlenen toplu iş sözleşmesi imza altına alındı. Toplu iş sözleşmesi, 15.07.2023 – 15.07.2025 tarihlerini kapsıyor. Sözleşme, daimi işçilerin iş güvencesi ve ücretlerinde artış sağlıyor. Sözleşme ile çalışanların sosyal haklarında 2 yıl için toplam yüzde 100 artış sağlanırken, yine işçilerin almakta oldukları yevmiyelerinde ortalama yüzde 75 artış yapıldı. Ayrıca 15 Ocak 2024’ten geçerli olmak üzere 6’şar aylık dilimlerde oluşacak enflasyona ek olarak 2024’ün ilk 6 ayı için yüzde 2, 2024’ün ikinci 6 ayı için yüzde 3 ve 2025’in de ilk 6 ayı için yüzde 2 oranında artış sağlanacak.

-Kadışehri Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi arasında düzenlenen törenle toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile sosyal haklar hariç sendikamız üyesi işçilerin ücretlerine ilk altıay için yüzde 60 oranında ücret zammı yapıldı.

-Çanakkale'nin Biga ilçesinde belediye ile Hak İş Konfederasyonu’na bağlı Hizmet İş Sendikası arasında ek bir protokol imzalandı. Biga Belediyesi Kadrolu Personeli ve Biga Kent Hizmetleri A.Ş. bünyesinde çalışan tüm personeline dev bir zam yapıldı. İşçilerin maaşlarında yüzde 80 oranında artışa gidildi.

-Elazığ Belediyesi'nde maaşlara yüzde 103,8 oranında zam yapılarak en düşük maaş 20 bin 26 liraya yükseltildi.

-İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, demiryolu işçilerinin grevini bitiren sözleşmeyle en düşük maaşın 22 bin lira olduğunu bildirdi.

-Trabzon Of Belediyesi Personel Ltd. Şti. çalışan 67 işçi için %90 oranında zam yapılarak Toplu iş sözleşmesi imzalandı. Of Belediyesi bünyesinde çalışan 26 işçi için de Ek Protokol ile %61 oranında zam yapıldı.