Ankara'da yaşanan terör saldırısı girişiminde teröristlerin hedefi olan Bozlağan, saldırının ardından hayatını kaybetmiş ve aracı gasp edilmişti. Bugün, Kayseri'deki cenaze töreninde Bozlağan'ın annesi ve eşi, el ele tutuşarak birbirlerine destek olurken, gözyaşları törenin ana temasıydı.

Cenaze töreninde duygusal anların yaşandığı bir başka detay ise şehidin 6 aylık oğlunun her şeyden habersiz etrafında olan biteni izlemesiydi. Küçük bebek, cenaze töreninin acı gerçeği karşısında insanların yüreklerini burkarken, bu trajik olayın vahametini bir kez daha hatırlattı.

Mikail Bozlağan, ülkenin güvenliği için çalışan bir veteriner teknikeriydi ve terör saldırısı kurbanı olurken geride büyük bir acı ve hüzün bıraktı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da cenaze törenine katılarak Bozlağan'ın ailesine başsağlığı dileklerini iletti. Terörün yarattığı acılar, bir kez daha milletimizi bir araya getirdi ve terörü lanetlemek için ortak bir duygu oluştu.

BOZLAĞAN'I ÖLDÜRÜP ARACINI ALMIŞLAR

Ankara'da dün sabah meydana gelen bombalı saldırı girişiminde teröristlerden biri kendini patlatırken, biri etkisiz hale getirilmiş, 2 polis de hafif şekilde yaralanmıştı. Teröristlerin olay yerine geldiği aracın Kayseri'nin Develi ilçesinde yaşayan Veteriner Teknikeri Mikail Bozlağan'a ait olduğu, teröristlerin Bozlağan'ı yakın mesafeden ensesinden silahla vurup şehit ettikten sonra aracını gasp ettikleri ortaya çıkmıştı.

6 AYLIK OĞLU DA CENAZEDEYDİ

Prof. Dr. Nermin Yeniköse vefat etti! Prof. Dr. Nermin Yeniköse vefat etti!

24 yaşındaki Veteriner Teknisyeni Mikail Bozlağan, memleketi Develi ilçesindeki Merkez Camii'nde öğle namazını müteakip İl Müftüsü Yusuf Akkuş'un kıldırdığı cenaze namazının ardından Avlağa Mahallesi'nde toprağa verildi. Cenazede şehidin al bayrağa sarılı tabutuna sarılan annesi Fatma ve eşi Eda Nur ayakta durmakta güçlük çekerken, baba Ramazan Bozlağan da gözyaşı döktü. Şehidin 6 aylık oğlu Yağız Asaf da annesinin kucağında olup biteni izledi.

ÇOK SAYIDA ÖNEMLİ İSİM KATILDI

Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, milletvekilleri, belediye başkanları, kaymakamlar, kamu kurum müdürleri, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

haberler.com