Sağlık personeli, ülkemizin en önemli meslek gruplarından biridir. Sağlık personeli, hem hastaların tedavisinde hem de sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde büyük bir rol oynamaktadır. Sağlık personeli, özellikle pandemi sürecinde fedakarca çalışarak, canlarını ortaya koymuştur.

Temmuz Zamlı Önlisans Sağlık Personeli Maaşı 2023

 - 1/4 derece/kademe Önlisans sağlık personeli: 29.329 TL

 -  8/1 derece/kademe Önlisans sağlık personeli: 26.665 TL

 -  4/1 derece/kademe Önlisans sağlık personeli: 27.969 TL

Sağlık personelinin maaşları, her yıl belirli oranlarda artmaktadır. Bu artışlar, enflasyon, ek ödemeler, tazminatlar ve diğer unsurlara göre değişmektedir. Sağlık personelinin maaşları, eğitim durumlarına, görev yaptıkları kurumlara ve unvanlarına göre de farklılık göstermektedir.

Önlisans sağlık personeli maaşı 2023

Önlisans sağlık personeli, sağlık meslek yüksekokullarında iki yıllık eğitim alarak mezun olan ve sağlık alanında çeşitli görevler üstlenen personeldir. Önlisans sağlık personeli, hemşire, ebe, anestezi teknikeri, acil tıp teknikeri, laboratuvar teknikeri, radyoloji teknikeri gibi unvanlara sahiptir.

2023 yılında önlisans sağlık personelinin maaşı ortalama 27.987 TL civarında olması bekleniyor. Bu maaşa ek olarak, döner sermaye, ek ödeme, fazla mesai, tazminat gibi ek gelirler de eklenebilmektedir. Bu ek gelirlerin miktarı, çalışılan kuruma, bölgeye ve unvana göre değişmektedir.

2023 yılında önlisans sağlık personelinin maaşı ise en düşük 26.665 TL, en yüksek ise 29.329 TL civarında olacaktır. Bu hesaplama enflasyon farkı dahil oransal zammın yüzde 17,55 olarak baz alınması ve ardından 8 bin TL civarında seyyanen verilen zammın eklenmesiyle bulunmuştur.

Önlisans sağlık personeli maaşı!

Önlisans sağlık personeli maaşı 2023 yılında ne kadar olacak sorusunun cevabını bulmak için, saglikpersoneliHABER.NET sitemizi düzenli takip etmenizi öneriyoruz. Sağlık Bakanlığı veya Maliye Bakanlığı tarafından yapılacak olan tüm açıklamalar, önlisans sağlık personelinin maaşına dair diğer tüm detaylar anlık sitemizden duyurulmaktadır.

Önlisans sağlık personeli maaşı 2023 yılında ne kadar olacak sorusunun cevabını merak edenler için hazırladığımız bu haberimiz umarız faydalı bulmuşsunuzdur. Sağlık personeline emekleri için teşekkür ederiz.