TAM Platformu ile Tek Noktadan Hizmet

Türkiye’nin önde gelen kamu bankaları (Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Emlak Katılım ve PTT), ATM’lerini “Türkiye’nin ATM Merkezi (TAM)” adlı ortak bir platformda birleştirme kararı aldı. 

Haziran ayı itibarıyla devreye giren TAM platformu, 81 ilde 5.600 yeni ATM’yi hizmete soktu. Hedef, ATM sayısını kısa sürede 19 bine çıkarmak.

Kapsamlı Bankacılık İşlemleri

Bu yenilikçi platform sayesinde, yedi kamu bankasından herhangi birinin müşterisi olan kullanıcılar, TAM ATM’lerinden işlemlerini gerçekleştirebilecek. Para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama gibi temel bankacılık işlemlerinin yanı sıra fatura ödeme ve havale/EFT gibi işlemler de yapılabilecek. Üstelik, bu işlemler masrafsız ve komisyonsuz olacak.

Dar Gelirlilere Doğalgaz Faturası Desteği Geliyor Dar Gelirlilere Doğalgaz Faturası Desteği Geliyor

Müşterilere Tek Noktadan Kolaylık

TAM platformu, kamu bankalarının müşterilerine daha hızlı ve pratik hizmet sunmayı amaçlıyor. Bankaların ortak çalışmasıyla geliştirilen bu sistem, kullanıcıların ATM işlemlerini tek bir noktadan yapabilmesine olanak tanıyor, böylece zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor.

Türkiye’nin Her Köşesine Hizmet

Proje kapsamında, TAM ATM’leri Türkiye’nin 81 ilinde hizmete sunuldu. İlk etapta 5.600 ATM ile başlayan proje, kısa sürede 19 bin ATM’ye ulaşmayı hedefliyor. Bu da, bankacılık hizmetlerinin Türkiye’nin her köşesine yayılmasını ve daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak.