Sağlık personelleri, Sağlık Bakım Hizmetleri tarafından sorgusuz sualsiz belirlenen geçici görevlerin mantığını anlamakta güçlük çektiklerimi ifade ederek onlarca ihbar mesajı gönderdi. 

SÜRGÜN GİBİ GÖREVLENDİRMELER

Özellikle şehir hastanesinin hemen yanı başında ikamet eden bir kişiyi başka bir bölgeye gönderirken, şehrin diğer ucunda evi olan çalışanları aynı görevle görevlendirmek akıl alır gibi bulunmadı. Uzun yıllar hizmet veren deneyimli sağlık çalışanlarının yerine neden yeni başlayanların sorumlu yapıldığı ise büyük bir soru işareti.

LİSTELERİ KİM HAZIRLIYOR?

Peki, geçici görevlendirme listelerini kim hazırlıyor? Acaba çalışanlar gerçekten yöneticilerin kölesi mi? Sorusu akıllara geldi. Mobbinge maruz kalan sağlık personelleriyle ilgili “HEDDER” tarafından yapılan açıklama gözleri Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesine çevirmiş durumda. 

SAĞLIK MÜDÜRÜ BU SORULARI CEVAPLAMALI

Öte yandan İl Sağlık Müdürü Ümit Mutlu TİRYAKİ Bey'e de çağrıda bulunan çalışanlar, yapılan adaletsizliklere ne kadar daha sessiz kalacağını sorguluyorlar. 

Sağlık Müdürü Tiryaki’ye peş peşe sorular yönelten sağlık personelleri, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür ve yardımcılarına daha ne kadar sabredeceğini, yoksa şehir hastanesini de mi mahvetmelerini beklediğini yönünde sorularına cevap aradıklarını aktardılar.