Kınık Devlet Hastanesi idari ve mali işler müdürü Hasan Ali Odabaşı, aynı hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan bir kişi tarafından darp edildi. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma sürecinin başladığı öğrenildi. Sağlık-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Gencer Yılmaz, olay hakkında açıklama yaparak şiddetle kınadıklarını belirtti.

Sağlık-Sen'den Kınama

Gencer Yılmaz,

Kınık Devlet Hastanesi’nde yaşanan ve hepimizi derinden yaralayan şiddet olayı nedeniyle büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Hastanenin idari ve mali işler müdürü Hasan Ali Odabaşı’nın, sabah saatlerinde aynı hastanede çalışan bir güvenlik görevlisi tarafından darp edildiğini öğrendik. Bu kabul edilemez bir durumdur. Sağlık-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanlığı olarak bu olayı şiddetle kınıyorum. Kınık’ta sağlık hizmetlerinin sunumunda fedakârca görev alan müdürümüze yönelik fiziksel veya sözlü şiddet asla tolere edilemez

dedi.

Geçmiş Olsun Dilekleri ve Adalet Talebi

Yılmaz, "Müdürümüz ilçe halkına en iyi hizmeti sunabilmek için büyük fedakarlıklarla görev yapmaktadır. Hastane Müdürümüz Hasan Ali Odabaşı’na geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyorum. Bu menfur saldırının sorumlusu hakkında gerekli yasal işlemlerin hızla yapılmasını ve adaletin yerini bulmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Saygı Çağrısı

Yılmaz ayrıca, "Bu olayın sorumlusuna cezai işlemlerin uygulanması için tüm yasal sürecin yakından takipçisi olacağımızı belirtmek isteriz. Toplumun her kesimini, sağlık çalışanlarına saygı ve şiddetsiz bir ortam sağlama konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Fiziki şiddetin hastane personeli tarafından uygulanması ise ayrıca vahim bir durumdur. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için Sağlık-Sen olarak, üyelerimizin haklarını ve güvenliğini her zaman savunacağımızı ve bu tür olayların takipçisi olacağımızı belirtmek isterim. Sağlık çalışanlarımızın güvenliği, hizmet kalitesinin sürdürülebilirliği açısından hayati önem taşımaktadır. Bu tür olayların tekrarlanmaması için hep birlikte mücadele edeceğiz." dedi.

Sağlık Teşkilatında Kadın Yöneticilerin Azlığı Tepki Çekiyor Sağlık Teşkilatında Kadın Yöneticilerin Azlığı Tepki Çekiyor

Sağlık-Sen, yaşanan bu üzücü olayın takipçisi olacaklarını ve sağlık çalışanlarının güvenliği için gerekli önlemlerin alınması adına mücadeleye devam edeceklerini belirtti.