Kardashian'ın görüntüleme cihazının reklamını yapması, sağlık uzmanları ve doktorlar arasında geniş çaplı bir tartışmayı beraberinde getirdi. Medyaya konuşan Dr. Stuart Fischer, cihazın gerçekten uygun bir görüntüleme cihazı olmadığını belirtirken, Kanada'da görev yapan bir doktor olan Tyler Black ise, "Bu cihaz henüz klinik bir testten geçmedi ve semptom göstermeyen insanların bu tür cihazlara girmesinin faydadan çok zararı olur" şeklinde görüşlerini paylaştı. Doktorlar, bu tür cihazların ve markaların insanların korkularından beslendiğini vurguladı.

ABD'li bilim insanları ve uzmanlar da sağlık sorunu belirtisi göstermeyenlerin bu tür cihazları kullanmaması gerektiği konusunda uyarılarda bulundu. Ancak, Kim Kardashian'ın "kanseri yıllar öncesinden tespit ediyor ve yaşamları kurtarıyor" ifadeleriyle tanıttığı cihaz, henüz bilimsel olarak kanıtlanmamış olmasına rağmen tıp dünyasında büyük bir tartışma yarattı.

Kim Kardashian'ın reklamını yaptığı bütün vücudu tarayan bu sistemle ilgili açıklamalarda bulunan bilim insanları ve uzmanlar, bu cihazın kullanımının kaçınılması gerektiğini dile getirdi. Kardashian'ın reklamıyla gündeme gelen cihazın sağlık alanındaki sıcak tartışma, tıp dünyasında uzun süre konuşulacağa benziyor.