Kozan ilçesindeki hastane morgunda meydana gelen karışıklık, ciddi bir üzüntüye neden oldu. Trafik kazasında hayatını kaybeden Vedat Gök'ün (63) yakınları, cenazelerini teslim almak için Kozan Devlet Hastanesi morguna gitmişti. Ancak acı bir tesadüfle, başka bir aile tarafından defnedilen cenazeyi almışlardı. Karahamzalı Mahallesi'ndeki mezarlıkta Vedat Gök'e ait olduğunu düşünerek cenazeyi toprağa veren aile, durumu anlayınca büyük bir şok yaşadı.

Fetö Bağlantılı Doktorun Sinema Projesine Bakanlıktan Tepki! Fetö Bağlantılı Doktorun Sinema Projesine Bakanlıktan Tepki!

Cenazenin gerçek sahibi olan Erdoğan Mertkan'ın (87) ailesi ise ayrı bir trajedinin içindeydi. Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Mertkan, ne yazık ki kurtarılamamıştı. Mertkan'ın ailesi, cenaze işlemlerini tamamlamak için hastaneye gittiğinde, teslim edilen cenazenin yanlışlıkla Mertkan'a ait olmadığını fark etti ve durumu hemen hastane yetkililerine bildirdi. Bu üzücü olayın ardından, hastane olayı araştırmak ve benzer hataların bir daha yaşanmaması için önlemler almak üzere harekete geçti.

Yaşanan hastane morgundaki karışıklıkla ilgili duygu dolu bir açıklama geldi. Erdoğan Mertkan'ın yeğeni Ali Mertkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, amcalarının cenazesinin hastane morgunda karışıklığa uğradığını belirterek şunları söyledi: "Biz hastaneye gittiğimizde cenaze yerinde yoktu. Şaşkınlık içindeydik. Başkasına ait bir cenaze vardı ve yanlışlıkla amcamızın cenazesini Karahamzalı Mahallesi'nde defnetmişlerdi. Ancak bu acı gerçeği fark edince hemen harekete geçtik ve cenazeyi oradan çıkardık." Ali Mertkan'ın bu iç açıcı olmayan açıklaması, olayın yarattığı üzüntü ve hayal kırıklığını yaşattı.