Yeni Akit Gazetesinde yer alan habere göre, usulsüz sevklerle özel hastanelere sevk edilen yeni doğan bebekleri üzerinden SGK’nın dolandırıldığına yönelik soruşturmada adı geçen hastanenin Başhekimi Ahmet Atilla Yılmaz’ın Beylikdüzü Belediyesine 31 Mart’ta CHP’den meclis üyesi seçildiği yazıldı.

Hastane Ve Sağlık Müdürlüklerinde Yönetici Bolluğu Hastane Ve Sağlık Müdürlüklerinde Yönetici Bolluğu

Başhekim meclis üyesi seçildi

MEDILIFE Hastanesi'nin Başhekimi Ahmet Atilla Yılmaz, yeni doğan bebekleri usulsüz şekilde özel hastanelere sevk ederek SGK'yı dolandırma soruşturmasında adı geçen isimler arasında yer alıyor. Ancak son gelişme olarak, Yılmaz'ın Beylikdüzü Belediyesi'nde CHP'den Meclis üyesi seçildi.

41 Kişi gözaltına alınmıştı

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında, İstanbul, Tekirdağ ve Çorlu'da gerçekleştirilen operasyonda 41 kişi gözaltına alınmıştı. Bu kişiler arasında doktorlar, hemşireler ve hastane yöneticileri bulunuyordu.

Yüzde 20 komisyon alıyorlardı

Şebekenin, yüzde 20 komisyon alarak bebekleri kamudan özel hastanelerin yoğun bakım ünitelerine sevk ettiği tespit edilmişti. Ayrıca, kendilerine bebek sevk etmek için komisyon ödediği belirlenen hastaneler de soruşturma kapsamına alınmıştı.

Şebekenin 2 yıl içinde yüzlerce bebeği özel hastanelere naklettiği sırada adı geçen sağlık kuruluşlarından biri olan Beylikdüzü Medilife'ın Başhekimi Ahmet Atilla Yılmaz, 31 Mart'ta yapılan yerel seçimlerde Beylikdüzü Belediyesi'ne CHP'den Meclis üyesi olarak seçildi. Ancak, yolsuzluk soruşturmasıyla ilgili olarak Ahmet Atilla Yılmaz'dan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Yeni Akit