Konuyla ilgili sendika üyeleriyle birlikte Bayındır Devlet Hastanesi bahçesinde bir basın açıklaması gerçekleştiren Genel Başkan Doğruyol, hastane yönetimine seslenerek "kanun tanımayan yöneticiler" ifadesini kullandı.

Sağlık Çalışanları Kültür ve Sanat Derneği Kuruldu! Sağlık Çalışanları Kültür ve Sanat Derneği Kuruldu!

Doğruyol, sendika üyelerinin yaşadığı iddia edilen mobbing olaylarına dikkat çekerek, "Sendikal ayrımcılıktan dolayı sendikamız ve üyelerimiz tarafından defalarca şikayete uğrayan ve soruşturmaları devam eden İzmir Bayındır Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Çiğdem Çelik'in son hamlesi yine kanun tanımamak oldu. Sendikamıza üye olduğu günün ertesi günü, daha önce iki ay geçici görevle gitmiş olan radyoloji teknisyeni E.A., kurumda geçici görevle gitmeyen personeller olmasına rağmen, kendisine haksız bir şekilde yeniden geçici görev verilmiş, üyemize 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 10. maddesine göre haksızlık edilmiştir" dedi.

Mobbing iddialarına açıklık getiren Doğruyol, radyoloji teknisyeni olan üyelerinin kanuna göre günlük 7 saatten fazla çalıştırılmaması gerektiğini ancak temmuz ayında kanuna aykırı bir şekilde 33 saat fazla çalıştırıldığını ifade etti. Ayrıca, diğer üyelerin de psikolojik baskıya maruz kaldığına ve hukuksuz uygulamalara tabi tutulduğuna dikkat çekti.

Doğruyol, basın açıklamasının sonunda bu tür uygulamalara son verilmesini talep etti ve sendika üyelerinin haklarının korunmasını istedi.