Sağlık-Sen’de Deprem! Şube Başkanının Aylıksız İznini İptal Ettiler!

Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından alınan şok karar ile Şanlıurfa Şube Başkanının aylıksız iznini iptal ettikleri öğrenildi.

Sendika 31.03.2020, 21:11 03.04.2020, 08:53 Güler Sağlam
Sağlık-Sen’de Deprem! Şube Başkanının Aylıksız İznini İptal Ettiler!

Genel Merkez Yönetim Kurulunun kararıyla denilen yazıda, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 18. maddesine istinaden, Kurumunuzdan aylıksız izinli sayılma durumunuzun, Genel Yönetim Kurulumuzun 18.03.2020 tarihli ve 700 19.03.2020 tarihi itibariyle sona erdirilmiş olduğu hususunu bilgilerinize rica ederiz” denildi.

Türkiye Sendika tarihinde bir ilke imza atılan kararda Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan ile Genel Başkan Semih Durmuş’un imzaları olduğu görülüyor.

Semih Durmuş Sağlık-Sen 6. Olağan Kongresinde Başkan seçildiğinde,

Gündemde önde, hizmette öncü, araştırmacılıkta lider, erdemli ve aktif bir Sağlık-Sen için yürüyüş başlattığımızı söyleyen Semih Durmuş, daha iyi ve daha güçlü bir Sağlık-Sen’i inşa etmek için yola çıktığımızı ifade etti. “Kişi odaklı yönetim ve yönetişim anlayışından sistem, meşveret, hukuk odaklı yönetim anlayışına dönüş yapıyoruz” diyen Durmuş “Ben yaptım oldu” anlayışından “birlikte karar verdik, birlikte uyguladık ve birlikte sonuçlandırdık” anlayışını hayata geçireceğiz” şeklinde konuşmuştu.

SEVİLEN SANATÇILAR ONLİNE KONSER VERSİN!

Sağlık-Sen Genel Merkezi en son 22 Mart tarihli Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazıda ise; “Sevilen sanatçılar tarafından sağlık çalışanlarına yönelik online konser verilmesi” talebiyle gündeme gelmişti.

Sağlık-Sen 6’ıncı Olağan Kongresinde, eski Başkan Metin Memiş’e karşı aday olan Semih Durmuş, başkanlığı kazanmış ve kazanmasından evvel verdiği sözler kazanmasında etkili olmuştu.

SAĞLIK-SEN GENEL BAŞKANI SEMİH DURMUŞ’UN, KONGREDE SÖYLEDİĞİ SÖZLER ŞÖYLE:
 

“Burada sadece şunu söyleyeyim, arkasına şu kadar kitleyi alıp da, bu kitlenin haklarını her ortamda özgürce iradeyle ortaya getirmeye yüreği yetmeyenlerin bu makamlara aday olmaması gerekir. Eğer yüreğim yoksa, bu makamlara asla ve kat’a aday olmam.

İnsanlar ter akıtacaklar, ayda on dört nöbet tutacaklar, döner sermayeleri sıfırlanmış olacaklar,bizlere burada çıkıp Bakan’ı terlettim diyecekler. O Bakan’ı makamında terleteceksin, o Bakan’ı makamında zorlayacaksın, o zaman sendikacılık yapılır, o zaman hak hukuk aranır.

TIKLAYIN

Evet değerli dostlarım, emanetlerine sahip çıkmayı onur saydığımız yolumuzun büyükleri de bizden bunları bekliyor. Bu beklentiyi karşılamak, benim ve ekip arkadaşlarımın, bütün Sağlık-Senlilerin görevidir, ödevidir.

Şartlar ne olursa olsun sendikacılık yapmaktan, karşımızda kim durursa dursun hak tarafında olmaktan vazgeçmeyeceğiz. Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının, hakkını hukukunu korumak yerine; makamdan, Bakan’dan, bürokrattan korkmak hatasına kesinlikle düşmeyeceğiz. ”

SEMİH DURMUŞ KİMDİR?

1969 yılında Zonguldak'ta doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Zonguldak'ta tamamladı.

1996 yılında Uludağ Üniversitesi SHMYO Radyoloji Bölümünü, 2015 yılında ise Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. 1997 yılında SSK Göğüs ve Meslek Hastalıkları Hastanesinde Radyoloji Teknikeri olarak göreve başladı.

Çeşitli vakıf, dernek ve sivil toplum kuruluşlarının yönetim kadrosunda görev yaptı. 2005-2008 yılları arasında Sağlık-Sen Zonguldak Şube Başkanlığı görevini yürüttü.

2008 yılında yapılan Sağlık-Sen 3. Olağan Genel Kurulu’nda Genel Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreterliği’ne seçilen Durmuş, 2011 yılında yapılan 4. Olağan Genel Kurul'da da yeni adıyla Genel Başkan Yardımcılığı (Basın ve İletişim) görevine tekrar seçildi.

Genel Başkan Mahmut Kaçar'ın milletvekilliği adaylığı nedeni ile görevinden ayrılmasının ardından yapılan görev dağılımında Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) görevine seçildi.

Sağlık-Sen Genel Merkezi tarafından 25-26 Ağustos 2012 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeniden Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) olarak seçildi.

Semih Durmuş, 10 - 11 Ocak 2015 tarihinde yapılan 5. Olağan Genel Kurulda yeniden Genel Başkan Yardımcısı (Genel Başkan Vekili) olarak seçildi.

Semih Durmuş, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (29)
Murat 11 ay önce
Tam bir tiyatroya döndü bu sendika. Mahmut KAÇAR istediği gibi at koşturuyor, yılların sendikasının düştüğü duruma bak. Bu duruma ses çıkarmayan herkes bu vebalin altında kalır beylerrrrrr.
Ankara 11 ay önce
Ankara nın suçu ne? Ankara Destek başkanı bile Urfalı ? Liyakatı durumu nasıl? Mahmut Kaçar ile yakınlığı ne? Sendika
Aylıksız.. 11 ay önce
Kalmadı işin tadı
Zulümse eğer adı
Kenan yapsa da aynı
Yunan yapsa da aynı...
urfalı 11 ay önce
mahmut kaçar sendikanın üzerinden elini çek yeter artık
tarkan 11 ay önce
Mahmut Kaçar yiye yiye doymadı bu sendikayı semih durmuşun da kazandığı felan yok üyelere baskı yaparak müdür odalarında tehditlerle aldılar sendikayı yoksa bi bok becerebildiklerinden değil.
Ankara Röntgencisi 11 ay önce
Ankara'da sendika adına hiçbir şey yok. Semih sadece Mahmut Kaçar diye bir eski vekilin maşa görevini üstlenmiş. İradesi satın alınmış yani. Konya, Yalova, Şanlıurfa ..... Daha nice yerler. İstifa etmen en hayırlısı. Mahmut Kaçar Akparti nin, Semih Durmuş ise Sağlık-sen in adını karalamaktadır. Tarih sizi yazacak. Dik durun Urfalılar. Reis inş. Haberdardır bunlardan. Em önemlisi herşeyden haberdar olan Allah vardır. İstifa et SEMİİİİİİHHHHH.!!!!
Sağlıkçılar platformu 11 ay önce
Sağlık senin genel başkanı vasıfsız Semih Durmuş yine yaptı yapacağını. Sende şeref ve namus varsa istifa edersin. Namus ve şeref sözü ile geldiniz sözünüzü unuttunuz. Yazıklar olsun size Genel başkan şan ve şerefin için istifa et
kim cesur kim liyakatli 11 ay önce
Yazılar yanlı yine cesur başkan olmalı bence mi diyorsun yaniii...
Şanlıurfalı sağlıkçı 11 ay önce
Biraz Allah'tan korkun ağzından çıkan sözlerin farkında olun genel başkan eğer bu gün Bi hepimiz üye olarak devam ediyorsak abduşkadir yabir ve ekibinin dik duruşundan dolayıdır. Şubenin aydatını göndermediğiniz hepimiz tarafından bilinmekte bu insanlar seçimle geldi sizin atamanızla değil bizde sahip çıkacağız Allahın izni ile
Faruk 11 ay önce
mahmut kaçar yiye yiye doymadın bu devletin parası inşAllah çocuğundan çoğundan cikar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
-7
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?