Sağlık Sen İle Türk Sağlık Sen'in Üye Tartışmasına Başhekimlikte Dahil Oldu!

Manisa‘da Sağlık-Sen ve Türk Sağlık Sen arasındaki tartışmada adı geçen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesinden cevap geldi.

Sendika 10.07.2020, 19:46 10.07.2020, 19:52
Sağlık Sen İle Türk Sağlık Sen'in Üye Tartışmasına Başhekimlikte Dahil Oldu!

Yapılan açıklamada, “Tarafların sendikal mücadelelerinde üniversitemizin yöneticilerini töhmet altında bırakmak için yapılan iftira ve karalamalar için yasal sürecin başlatılacağını bildirmek isteriz.” denildi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi Başhekimlipinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Pandemi sürecinde büyük bir özveri ile Manisa halkına hizmet veren Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi son günlerde sendikalar arasında yaşanan tartışmalara konu olmaktadır. Öncelikle, Hafsa Sultan Hastanesi’nin Manisa halkına hizmet etmeyi, kendi sağlık ve yaşamlarının önüne koyan hastanemiz çalışanları ve yönetiminin bu tarz konularla haksız gündeme gelmesinden duyduğumuz üzüntüyü paylaşmak isteriz.

Usulsüz üye yaptılar iddialarına Türk Sağlık Sen'den Sert Yanıt! haberi için tıklayınız

TIKLAYIN

Sendikalar arasında yaşanan tartışmanın tarafımızdaki yansımasını kamu ile paylaşmak ve yanlış anlaşılmalara mahal vermemeyi görev biliriz. Başhekimliğimize müracaat eden hastane personelimiz, Sağlık-Sen üyesi olmasına rağmen Türk Sağlık Sen’de üye gözüktüğünü, Sağlık-Sen’de bulunan istifa yazısına ve Türk Sağlık Sendikası üye formuna imza atmadığını bildirmiştir.

Sağlık Sen Başkanı: Önder Kahveci Düştüğü Komik Durumdan Kurtulmuş Olur! haberi için tıklayınız

Personelimizin başvurusu üzerine yönetimimizce soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma neticesinde hastane personelinin iddiasının kriminal raporla doğru olduğu tespit edilmiştir.

Yukarda bahsi geçen iki formdaki imzanın da şikayetçi personele ait olmadığının tespiti üzerine devam eden süreçle ilgili konuya taraf olan her iki sendikaya Başhekimlikçe bilgilendirme yapılmıştır.

Yönetimimiz Anayasa ve ilgili yasaların verdiği haklar çerçevesinde sendikal hakların aranmasında zorlaştırıcı ve taraf olucu rolden kaçınmış olup tamamen şikayet üzerine başlayan soruşturmayı taraflara bildirmiştir.

Tarafların sendikal mücadelelerinde üniversitemizin yöneticilerini töhmet altında bırakmak için yapılan iftira ve karalamalar için yasal sürecin başlatılacağını bildirmek isteriz.”

Yorumlar (4)
Bırakın 4 ay önce
Şu tartışmayı bırakında sağlıkçıların özlük haklarını iyleştirmek için çaba gösterin. Dr dışı sağlıkçılar geçikmiş de olsa iyleştirme bekliyor.
Sağlık Memuru 4 ay önce
Önder Kahveci yine çaktın. Ne adamsın ya, hep hüsran.
Manisa sağlık sen 4 ay önce
Manisa Sağlık Sen e sesleniyorum kendi eski baskaniniz için haksız yere onlarca yorum yaparken Türk Daglik Sen in sahtecilik haberine karşı neden sessiz kalıyorsunuz?
S 4 ay önce
http://www.bizimaksaray.com/chpden-il-saglik-mudurune-zor-sorular.html
14
açık
Günün Anketi Tümü
Çalıştığınız birimden memnun musunuz?