PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Sağlık Bakanlığı Yetkilileri Bakan Koca’nın Talimatlarını Dikkate Almıyor

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulanan Ek Randevu Uygulamasının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın talimatına rağmen devam etmesi kaotik ortamda çalışmayı doğurdu.

Sendika 27.10.2022, 09:35 Cansu Polat
Sağlık Bakanlığı Yetkilileri Bakan Koca’nın Talimatlarını Dikkate Almıyor

Ek randevularla ilgili açıklama yapan Hekim Birliği Sendikası, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamalarını hiçe sayıldığını savundu.

Ek randevular nedeniyle şiddet olaylarının tetikleneceğini belirtilen Hekim Birliği Sendikası açıklamasında, “hastalar için trajik sonuçlar yaratacak hatalı tanılara sebebiyet verilecektir” ifadesi kullanıldı.

Hekim Birliği Sendikası’ndan ek randevularla ilgili hastaları bilgilendirmek amacıyla hazırlanan broşürde vatandaşlar şu şekilde seslenildi:

Uluslararası ve Ulusal mevzuat, tıbbi standartları ile Sağlık Bakanı Doktor Fahrettin Koca'nın talimatlarını dikkate almayan Sağlık Bakanlığı yetkilileri nedeniyle sizlere yeterli süreyi (en az 10 dakikayı) ayıramayacağımı üzülerek bildirmek isterim. Size doğru tanı koymak için ayıracağım sürenin büyük kısmını bilgim ve onayım olmadan randevu verilen ve kapıda bekleyen tüm hastalara mı görmem için harcayacağımdan dolayı hastalığınıza eksik tanı koyabilirim ve bu durumu bilginize sunmak isterim.

Yorumlar (6)
vatandaş 1 ay önce
Devlette oterite şart o kadar
SARI SENDİKA BYYY 1 ay önce
SENDİKAYA SORUN BAKAN BİLMEZ SENDİKA BAKANDAN ÜSTÜN ÖYLE Mİ SİZİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM UTANMAZ ADAMLAR SENDİKA KİM NECİ OLUYOR
ERGÜN E 1 ay önce
İnsanların hakkını hekim değil diye vermezsen olacağı budur.
Anlamadım 1 ay önce
Ergün kardeşim, konunun hekim dışı çalışanlarla alakasını nasıl kurdun merak ettim doğrusu. Hekim olmayana zam yapınca hekimin randevuları nasıl düzelecek, anlat da biz de bilelim.
diş mi o da ne 1 ay önce
10 dk da teşhisi geçtim. diş hekimliğinde aynı saate 2 şer randevu ve 10 dk ya 2 hastaya kanal talebi var. bu saatten sonra üfürerek kanal tedavisi için cin çağırma seanları ve hocalık çalışmaları başlamıştır. hayırlı olsun
az kaldı 1 ay önce
önce 3600 ek gösterge hakkımız verin nasıl mı 2008 sonrası göreve başlayan memurlar 3600 ek gösterge alamadı bir de üstüne üstük diş hekimi ve doktorlar 2008 sonrası göreve başlasalar bile 3600 ek gösterge aldı ve emekliliklerine de yansınız bu hak yemek değil de ne ?