PERSONEL SAĞLIĞIN YENİ TWİTTER HESABINI TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Mahmut Faruk Doğan, Sağlık Sen Genel Başkanlığına Aday Oldu

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, 18 Şubat'ta yapılacak Sağlık Sen Genel Kurulunda Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Sendika 18.01.2023, 11:21 20.01.2023, 09:29 Cansu Polat
Mahmut Faruk Doğan, Sağlık Sen Genel Başkanlığına Aday Oldu

Sağlık Sen’in Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, Sağlık Sen Genel Başkanlığa adaylığını sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu.

Doğan adaylığıyla ilgili açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Teşkilatımızın değerli mensupları, kıymetli dava arkadaşlarım;

Sağlık-Sen teşkilatları; sağlık ve sosyal hizmet çalışanının imkân ve refahını en iyi duruma getirmek amacıyla kenetlenerek bir araya gelmiş kutlu bir davanın temsilcileri, fikri bir hareketin adanmış neferlerinin oluşturduğu bir gönül seferberliğinin yolcularıdır.

Bu kutlu yolun en temel ögesi olan şube genel kurullarımızı; birliğin, beraberliğin, kardeşlik hukukunun ve demokrasinin gereklerine uygun bir şekilde tamamlamış bulunmaktayız. Gayretiyle, birikimiyle bu kutlu yola revan olan tüm şube başkanlarımızı, yönetim kurulu üyelerimizi ve delegelerimizi tebrik eder, muvaffakiyetler dilerim.

Kurucu genel başkanımız Mehmet Akif İnan’ın ve yol arkadaşlarının belirlediği ilkeler çerçevesinde soylu mücadelesini devam ettiren Sağlık-Sen olarak bir dönemi daha geride bırakıyoruz. Bu dönem insana ve insanlığa dair bize pek çok şey öğretti. Pandemi döneminde hep birlikte el ele ve omuz omuza verdiğimiz mücadele neticesinde yarına dair umutları diri tutmayı öğrendik.

Sağlık-Sen olarak; bugüne kadar sağlık ve sosyal hizmet çalışanları için sayısız kazanım elde ettik. Kazanım sendikacılığının en güzel ve somut örneklerini defalarca ortaya koyduk. Bu birikimimiz ve tecrübemizi, teşkilatlarımızın umut ve heyecanıyla harmanlayarak önümüzdeki dönemlere taşımaya kararlıyız.

Sağlık-Sen'de Birlik Hareketi” olarak; dün öğrendiklerimizi yarına tatbik etme, üyelerimizin haklarını koruma ve geliştirme, sendika olarak bizden beklenen görevleri ve bize emanet edilen yetkileri emanet ve erdemlilik bilinciyle kullanma noktasında yükümlülüğümüzün farkındayız. Bu sorumluluğun idrakiyle 18 Şubat 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan Sağlık-Sen 7. Olağan Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığa aday olduğumu, mensubiyetimden şeref duyduğum Sağlık-Sen teşkilatımıza saygılarımla arz ederim.


Mahmut Faruk Doğan Kimdir? Sağlık Sen Mahmut Faruk Doğan Nereli?


Bu durum, dirayetli teşkilatlarımızın iç sesinin dışarı taşmasıdır!

Bu çağrı, azimli teşkilatlarımızın kararlılığının yansımasıdır!

Çıktığımız bu yolda temel ilkemizin istişare, temel tutumumuzun kararlılık, temel hedefimizin hizmet sendikacılığı olduğunu ifade etmek isterim. İlkelerimiz ve hedeflerimizin merkezinde; kamplaşma yerine dayanışmadan, çatışma yerine ortaklaşmadan beslenen, yönetirken saydam olmayı, görüşürken hoşgörülü olmayı esas alan; koltuk için çatışan değil, hizmet için yarışan, teşkilatı bölerek değil, teşkilatın yükünü bölüşerek adım atan bir anlayışla; ender sendika, öncü sendika, yön veren ve yöneten sendika olmak yer alıyor.

Biz, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının emeğinin, ekmeğinin ve geleceğinin teminatının Sağlık-Sen’de saklı olduğuna, Sağlık-Sen’in geleceğinin ise tüm teşkilatımızın yüreğinde saklı olduğuna inanıyoruz.

Bu inancımızın gereği olarak; gelin, Sağlık-Sen’in yarınını birlikte kuralım. Yeni dönemi güzel ahlaka yaslanan; ayrımcılığı, kardeşi ve kardeşliği yok saymayı reddeden, ayrıcalıkları bitiren, adaletle yönetilen, huzurlu teşkilat, kararlı mücadele anlayışını benimseyen “Erdemliler Hareketi’ne” yakışır hale getirelim.

Yolumuz da kapımız da gönlümüz de özümüz de sözümüz de gücümüz de herkesin katılımına, katkısına, ortaklığına ve tekliflerine açıktır.

Gelin; hakkaniyet temelinde, birlik ve beraberlik içerisinde, sağlık ve sosyal hizmet çalışanının huzur ve refahı için bir olalım, birlik olalım.

Sınırsız bir gayret ile sağlık ve sosyal hizmet çalışanına hizmet etmek maksadıyla çıktığımız bu kutlu yolda rabbim bizi mahcup etmesin.

Mahmut Faruk DOĞAN

Genel Başkan Adayı

Yorumlar (29)
v.h.k.i 2 hafta önce
birbirinizle mücadele edene kadar sağlıkçıların hakkı için çaba göşterin biraz.seçimde gösterdiğiniz çabayı hak arama ve hükümetle pazarlıkta göşterinn hepiniz aynısınızzzz biri gelse diğeri aynı...
are 2 hafta önce
sen de ali gibi masabaşında bizleri satacaksan, memursenin öğretmenlere sahip çıktığından daha fazlasını yapmayacaksan, 5510 lulara yapılan haksızlıklara sen de göz yumacaksan hiç gelmeeeeee
Necati 2 hafta önce
Durali ile mahmut, 4 yıldir mangal başında semih'le ızgara antikor yemiyor muydu?Hakkari Devlet Hastanesinde çalışan 2 calisanken bu haksızlıklara tahammül edemeyip de aday oldular muamelesi yapma "haklısın" arkadaş
Haklısın 2 hafta önce
Ama zaten Durali ve Mahmut başkanlar bu sebepler yüzünden semih durmuşun karşısında duruyorlar
Prm 2 hafta önce
Hepsi aynı bakteri istifa edip kamu sene geçtim
Sm 2 hafta önce
Davamız derken koltuklarımızı kastedmiş herhalde
:) 2 hafta önce
ses çıkarmazlar pürüz yapmazlar semir durmuşla beraber ilelebet koltuklarını korurlardı:) sen ufak beynini yorma bu şeylere
ali 2 hafta önce
sana duraliye kadar düştüyse bu işler sayın mehmet akif inan ağabeyimizin kemikleri sızlıyordur
semih durmuş 2 hafta önce
Aferin paralı askerim aldığın paranın hakkını veriyorsun
hadi ordan 2 hafta önce
hadi ordan semih durmuşun paralı askeri seni
Misafir 2 hafta önce
Sağlık sen genel başkanı kim olursa olsun 2021 aralığı hiç unutmayacağız. Sağlık seni hiç unutmyacğız
Trk 2 hafta önce
Biraz olsun onur gurur varsa Sendika parasıyla alem yapan mangalcı Semih Durmuş istifa eder????
Yanınızdayız 2 hafta önce
Sağlık-sen'de her zaman Durali Başkanın tarafı ağır basar. Durali Bey çok onurlu bir davranış göstererek çekilmiş ve Mahmut Bey aday olmuştur. Durali Bey çekilerek ben değil biz olma düsturunu yansıtmıştır. Memur-sen üzerinden Durali Beye istanbul 1. nolu şbe başkanı üzerinden k*hpece operasyon yapılmasa durum çok farklı olabilirdi. Nitekim Semih Durmuş ile yol yürünemeyeceği açıktır. Selamlar Dua ile
.... 2 hafta önce
3,5 ali gider ,2,5 ali gelir çokta tınnn
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
Yılbaşında Maaşlara Sizce Yüzde Kaç Zam Yapılacak?
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.