PERSONEL SAĞLIĞIN Whatsapp Haber Kanalı İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Hekim Birliği Sendikası, Asistan Hekimler İçin Basın Açıklaması Düzenledi

Hekim Birliği Sendikası asistan hekimlere yönelik yapılan ayrımcılık ve hak kayıpları nedeniyle tüm Türkiye’de öğle arası basın açıklaması düzenledi.

Sendika 01.09.2022, 12:46 01.09.2022, 14:12 Cansu Polat
Hekim Birliği Sendikası, Asistan Hekimler İçin Basın Açıklaması Düzenledi

Asistan hekimlere yaşatılan hak kayıplarından dolayı Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversite hastanelerinde bugün öğle arası Hekim Birliği Sendikası tarafından basın açıklaması yapıldı.

12 Ağustos’ta yayımlanan "Ek Ödeme Yönetmeliği" şu anki haliyle üniversitelerde çalışan asistan doktorları kapsamıyor. Türkiye’nin birçok şehrinde asistan doktorlar, ek ödemeden yararlanmak için eş zamanlı eylem yaptı, basın açıklamasında “Eşit işe eşit ücret istiyoruz” dediler.

Hekim Birliği Sendikası tarafından yapılan açıklamada, asistan hekimlerin haklarının koruyucusu ve savunucusu oldukları belirtİLEREK, bugün üniversite hastanelerinde yapılan basın açıklamalarıyla amaçlarının onlara destek ve ön ayak olmak olduğu belirtildi.

Sendika 1. basamakta yaşanan mağduriyete de dikkat çekerek "Ek ödeme yönetmeliklerinden kaynaklanan hakkaniyete ve vicdana aykırı eşitsizlikler derhal giderilmelidir. Hekimler arası ayrım kabul edilemez. " ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (12)
realite 4 hafta önce
az sabır mı edilse
YÖK te yönetmelik çıkarmak sağlık bakanlığından daha zordur , çünkü üniversitelerde ek ödeme sistemine hekim dışı fakülte akademisyenleri de dahildir. Ek ödeme ve bütçe çok farklıdır. Akademik çalışma bütçeleri , eğitim vs ödenekleri vs , yurt dışı ödenekleri gibi gibi vs vs Üniversitelerde akademik hiyeraşi çok farklıdır. Yönetmelik çıkarmak daha zordur.
Ki 10-15 güne kadar YÖK yönetmelik çıkarması planlanıyor.
Bu yönetmeliği sağlık bakanımız çıkarmıyor . Çıkaramaz da. Üniversiteler YÖK e bağlı.
Gelmiş geçmiş en iyi niyetli ve çalışkan sağlık bakanımıza haksızlık yapıldığını düşünüyorum.
başta hekim birliği olmak üzere tüm hekim sendikalarına , hekim hakları mücadeleleri ve destekleri konusunda çok teşekkür ediyorum
Ama Hekimleri çok seven , her konuda elinden gelen Fahrettin Abimize haksızlık etmemeleri gerektiğini düşünüyorum.
Sağlık bakanımız, hekim sendikaları ve tüm hekimler hep birlikte 20 yılda kaybettiğimiz tüm hakları yavaş yavaş yeniden alacağımızı düşünüyorum.
sevgi ve bilim ile kalın
Hipokrat yemine uygun tüm hekim ve aileleri birlik ve beraberlik içinde 21. yüzyılın modern sağlık sistemini inşa edeceğiz inşAllah
Bir iş 4 hafta önce
Yahu yaptığınız bir iş var mı tam doğru olan ? Tamam yapmaya çalışıyorsunuz da neden hep birileri mağdur oluyor yaparken ? Her şey yamalı bohça gibi. Nereyi tutsan elinde kalıyor. Geçici çözümler, palyatif işler sorunları ortadan kaldırmıyor halı altına süpürüyor. Asistanların yarısına var diğer yarısına bir şey yok. Bütün asistanlar eşit olacak denildi bir de. Yapacağınız hiçbir işe güven yok.
Ali 4 hafta önce
SAYIN BAKAN ASİSTAN HEKİMLERE YÖNETMELİK ÇIKACAK DEDİ.CİKAN BİR ŞEY MAALESEF YOK
Ek ödeme ve nöbet yönetmeliği 4 hafta önce
Hala ortada yok sn bakanım
İŞ ADAMI 4 hafta önce
AÇ GÖZÜNÜZ DOYSUN ONUDA VERRİZ
hekim 4 hafta önce
Kaçırdığın vergileri ver herkes doysun iş adamı
Alo 4 hafta önce
YOK KADROSU ASİSTAN LARİNA EK ODEME,SB KADROSU NA EK ÖDEME YOK.AL SANA İŞ
Alo 4 hafta önce
YOK KADROSU ASİSTAN LARİNA EK ODEME,SB KADROSU NA EK ÖDEME YOK.AL SANA İŞ
Baki 4 hafta önce
Asistan nöbetleri ile ilgili yönet melik yalan mı oldu sayın bakanım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
kapalı
Günün Anketi Tümü
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?
Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?