PERSONEL SAĞLIĞIN TELEGRAM Grubu İle Son Dakika Gelişmeleri Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ.

Enflasyon Farkı Ortaya Çıktığı Aydan İtibaren Maaşlara Yansıtılsın!

Türkiye Kamu Sen tarafından yapılan asgari geçime ilişkin rapor yayımlandı. Raporla ilgili değerlendirmede bulunan Kahveci, “bu çalışma ile beraber bir kez daha görüldü ki, kamu çalışanlarına altı aylık dönemler halinde enflasyon farkı verilmesi maaşlardaki erimeyi gidermeye yetmiyor.”

Sendika 11.10.2022, 21:02 Cansu Polat
Enflasyon Farkı Ortaya Çıktığı Aydan İtibaren Maaşlara Yansıtılsın!

Son aylarda artan mutfak masrafları nedeniyle bu dönemde memur maaşlarına ek bir zam yapılması gerektiğini savunan Kahveci, enflasyon farkının da ortaya çıktığı aydan itibaren maaşlara yansıtılarak ödenmesini en büyük beklentileri olduğunu söyledi.

Kahveci, “Bu şekilde hayat pahalılığının memur ve memur emeklisine olumsuz yansımalarının giderilmesi bakımından önemli bir adım olacaktır” dedi.

Yeni yasama döneminin başladığı şu günlerde TBMM gündemine memurlarımızın enflasyon farkının aylık olarak yansıtılması konusunda bir düzenleme getirilmesi öncelikli talebimizdir.

Ayrıca uzun süredir talebimiz olan refah payı uygulaması konusunda ki talebimizin hayata geçirilmesi çağrımızı da bir kez daha yineliyoruz” dedi.

Yorumlar (3)
Tarafsız 2 ay önce
Bakın bunu şimdi söylemiyorum enflasyon her ayın 3 de açıklanmıyormu maaşlar 7 sinde yapılıyor 9 muhasebeye veriliyor 13 de bankada yani her ay üçünde açıklanan enflasyon fark çıkarsa ilave edilir herkesin hakkı olanda zamanında verilir
alii 2 ay önce
o beğenmediğiniz ecevit zamanında öyle oluyordu haram olsun hakkım
Sağlık camiasından 44 2 ay önce
OLMAZZZ ZİNHARR YOKSA NASIL SÖMÜREREK MEMURU, İŞÇİYİ VE KÖYLÜYÜ HETOROK BAKAN .