Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın geçtiğimiz hafta sonu Eğitim Bir Sen Genel Başkanlığına yeniden seçilerek öğretmenlerin güvenini tazelemişti.

Ali Yalçın, Memur Sen Konfederasyonun 1 Mayıs’ta yapılacak olağan Genel Kurulunda aday olması beklenirken kendisine sürpriz rakip çıktığı iddia edildi.

Sağlık İşçisinin Sendikasında Kongre Yapmayan Yönetim İddiası! Sağlık İşçisinin Sendikasında Kongre Yapmayan Yönetim İddiası!

TOPLANTIYA KATILDI

Memur Sen Genel Başkanlığına Aday olacağı söylenen Semih Durmuş’un bu kapsamda Sağlık Sen’in Zonguldak ve Bartın Şube Başkanları ve İş Yeri Temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıya katıldığı öğrenildi.

İddialara göre “çay koy keçeli, yeniden başlıyoruz” diyen Eski Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş’un “Yiğit düştüğü yerden kalkar” diyerek toplantıda sözlerini tamamladığı ve Sağlık Sen seçimlerinde aldığı ağır yenilgiyi telafi edeceğine umutlu olduğu, Memur Sen Genel Başkanlık Seçimlerine de bu toplantı ile start verdiği ileri sürüldü.

Diğer taraftan Sağlık Sen Eski Hatay Şube Başkanı ve Semih Durmuş’un yakın çalışma arkadaşı Felaytun Fatih Gönç’ün yeni Kurulan Genç Sendikaya Genel Başkan Yardımcısı olarak transferinin ardından Durmuş’un bu sendikaya geçebileceği ortaya atılan iddialar arasında.