Necip Fazıl Şehir Hastanesi'nde görevli bazı çalışanlardan gelen şikayetler dile getirildiğini söyleyen Cuma Seven isimli Facebook kullanıcısı, iddialara göre, deprem zamanlarında çalışmadıkları halde bazı sendika temsilcileri ve personelin 128 saat fazla mesai yazarak ödeme aldıklarını duyurdu.

"ŞİKAYETLER YERSİZ DEĞİL"

Seven, gelen şikayetlerin araştırıldığını ve ve şikayete konu olay hakkındaki şikayetlerin yersiz olmadığını savundu.

"YETKİLİLERİ UYARIYORUZ"

6 hasta yakını 3 doktora birden saldırdı! 6 hasta yakını 3 doktora birden saldırdı!

Yaşanan olaylar üzerine tepkisini dile getiren Cuma Seven, yetkililere yönelik önemli bir uyarıda bulundu. "Yetkilileri uyarıyoruz" diyen Seven, "Eğer böyle bir ödeme yapıldıysa, bunun kriterleri nelerdir? Aynı işi yapan diğer çalışanlar neden fazla mesai yapmazken, bu belirli personeller nasıl oluyor da 128 saatlik fazla mesaiyi hak ediyor ve buna karşılık ödeme alıyor?" şeklinde konuştu.

"KAMU HARMAN YERİNİZ DEĞİL"

Haksız fazla mesai ödemeleriyle ilgili iddiaları ve belgeleri olduğunu dile getiren Cuma Seven, "Kamunun hakkı hiç kimsenin kişisel mülkü veya harman yeri değildir, her şeyin belirlenmiş kuralları ve yönetmelikleri vardır. Bu nedenle, eğer bilinçsizce bir hata yapıldıysa, bu haksız ödemenin derhal geri alınarak devlet kasasına iade edilmesi gerekmektedir. Eğer keyfi bir şekilde yapıldıysa, sorumlular hem idari hem de hukuki açıdan hesap verecektir." şeklinde konuştu.