2018 yılında kapılarını açarak Elazığ'a önemli bir sağlık yatırımı kazandıran Fethi Sekin Şehir Hastanesi, bir milyon beş yüz binin üzerinde vatandaşa sağlık hizmeti sunuyor. İlçe nüfusunu aşan bir çalışan sayısıyla, hastane bünyesinde 4500 civarında idari, sağlık ve firma çalışanı görev yapıyor.

Ancak, hastane yönetimi açısından kritik bir boşluk var. AK Parti'den milletvekili aday adayı olması nedeniyle başhekim Prof. Dr. Erol Keleş'in görevinden ayrılmasının ardından, başhekimlik pozisyonuna altı aydır atama yapılamadı.

Son olarak, 2 Haziran 2023 tarihinde Prof. Dr. Siyami Aydın'ın başhekim olarak atanacağı duyurulmuştu. Ancak iddialara göre, başhekimle birlikte çalışacak idari ekibin belirlenmesi sürecinde milletvekilleri arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle Prof. Dr. Siyami Aydın görevi kabul etmedi. Bu durum, hastane yönetiminde belirsizlik yaratmış durumda.

Geçen süre içinde, başhekimlik pozisyonuna getirilmesi düşünülen Doç. Dr. Kadir Yıldırım'ın atamasının da hala yapılmadığı biliniyor. Prof. Dr. Erol Keleş'in aday adaylığı nedeniyle boşalan başhekimlik görevine atanacak kişinin belirlenememesi, altı ayı aşkın bir süredir devam ediyor. Bu süreç içerisinde atama belirsizliğinin devam edeceği belirtiliyor.

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, sağlık hizmetlerine devam ederken, başhekimlik pozisyonundaki bu belirsizlik, yönetim ve hastane personeli arasında önemli bir konu olarak duruyor. Milletvekilleri arasındaki anlaşmazlıkların aşılması ve uygun bir başhekimin atanması, hastane yönetiminin daha sağlıklı şekilde işlemesi adına kritik bir adım olarak bekleniyor.