Devlet Hastanesinde Yanlış Kan Verilen Hasta Yaşamını Yitirdi! Devlet Hastanesinde Yanlış Kan Verilen Hasta Yaşamını Yitirdi!

Çetinkünar, "Tam kapasite ile çalışmaya başladığımız zaman ayakta hasta kabulümüzün 20 bine ulaşacak. Ayrıca, 63 ameliyathanemizde günlük 300 ameliyat yapabileceğiz" dedi. Bu gelişmelerle Gaziantep Şehir Hastanesi, bölgedeki en büyük sağlık merkezlerinden biri olma özelliği taşıyor.

Gaziantep'te tamamlanan 1875 yataklı Şehir Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Merkezi ve Ana Hastane içerisinde bulunan KVC ve Onkoloji Hastanesi, Genel Hastane, Psikiyatri Hastanesi, Kadın ve Çocuk Hastanesi gibi farklı bölümleri bünyesinde barındırıyor. Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, hastanenin şu anki hizmet kapasitesini ve gelecekteki potansiyelini anlattı.

Gaziantep Şehir Hastanesi, şehirdeki sağlık hizmetlerinin önemli bir merkezi haline gelerek, bölge halkına daha etkili ve geniş kapsamlı sağlık hizmeti sunmayı amaçlıyor. Başhekim Çetinkünar ve ekibi, hastaların daha iyi tedavi ve bakım alabilmeleri için gereken her türlü önlemi alacaklarını ifade etti.

9 BİN 500 HASTAYA HİZMET VERİLDİ

Süleyman Çetinkünar, şu ana kadar 7 bin 500 hastaya ayakta poliklinik hizmeti verdiklerini ifade etti. 2 binin üzerinde acil başvuru olduğunu ve ilk ameliyatın da gerçekleştiğini kaydeden Çetinkünar, "Çok güzel başladık, minimum aksaklıklarla devam ediyoruz. Esas önceliğimiz bir tek hastamızın saçının teline zarar gelmemesidir. Allah’a şükür ki bu saate kadar hiçbir sorun yaşamadık. Kapsamlı derecede poliklinik hizmeti, ameliyat hizmeti ve yataklı servis hizmeti verilmeye başlandı. Bunun da kapasitesi gün gün artıyor. Şu ana kadar 7 bin 500 hastamıza ayakta poliklinik hizmeti verdik, 2 binin üzerinde acil başvurumuz var. Bugün ilk kez açık kalp ameliyatını gerçekleştirdik, inme hastası bir vatandaşımızın girişimsel anjiyo işlemi gerçekleştirildi' diye konuştu.

GÜNLÜK 20 BİN HASTAYA HİZMET VERİLECEK

Tam kapasite ile çalışılmaya başlandığında günlük 20 bin hastaya hizmet verebileceklerini kaydeden Çetinkünar, sözlerini şöyle tamamladı:

'’Hastanemizde tüm faaliyetler devam ediyor. Bakanlığımızın Devlet Hizmet Yükümlülüğü Kurasıyla, açıktan atamalar ve akademisyen alımları hızla devam ettiği sürece hekim sayısı hızla artacak. Bakanlığımızın bu konuda çok büyük desteği var. Kentteki diğer hastanelerden gelen profesyonellerimizin de çok büyük desteği var. 505 uzman hekim, 86 pratisyen hekim, 1500 civarında hemşire ve 300 destek personeli ile burada hizmet veriyoruz. Şu anda yüzde 70-80 kapasite ile rahat bir şekilde çalışıyoruz. Tüm hastanelerimiz faal olarak hizmet veriyor. Oradaki doktorlarımızın özverili çalışmalarıyla hastanemiz faaliyete girmiş durumda. Günlük hasta sayısı ilk günden bu yana yüzde 100 oranında arttı.

Aynı şekilde MHRS üzerinden alınan randevularımız da günden güne artıyor. Tam kapasite ile çalışmaya başladığımız zaman ayakta hasta kabulümüzün 20 bine ulaşacağın, 63 ameliyathanemizde günlük 300 ameliyatın yapılabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Hem donanım olarak hem de hizmet olarak üst düzey bir merkez.’’