Yapay Zekanın Teşhisini İki Doktor da Ayırt  Edemedi! Yapay Zekanın Teşhisini İki Doktor da Ayırt Edemedi!

ŞEHİR HASTANESİ RUHSATSIZMIŞ

Kocaeli Şehir Hastanesi, uzun yıllar süren inşaat çalışmalarının ardından bu yılın başlarında Cumhurbaşkanı'nın katılımıyla açıldı ve hasta kabulüne başladı. Ancak, hastanenin henüz iskan ruhsatının olmaması, büyük bir endişe kaynağıdır. Devlete ait bu özel sağlık kurumunun, hatta küçük bir dükkanın dahi iskan ruhsatı olmadan faaliyet gösteremeyeceğini düşünürken, Şehir Hastanesi'nin bu konuda eksik olması, kamuoyunda büyük bir tartışma başlatmış durumda. Sağlık hizmeti sunan bir kurumun yasal düzenlemelere uymaması, vatandaşların haklı olarak endişelenmesine neden oluyor. Bu skandal mı, yoksa rutin bir ihmal mi, sorularını akılara getiriyor.

TESADÜFEN ORTAYA ÇIKTI

Şehir Hastanesi’nin ruhsatsız faaliyet gösterdiği tesadüfen ortaya çıktı. Şehir Hastanesi kompleksi içinde bulunan, bir özel firmaya işletmesi için kiraya verilen kafeteryanın sahipleri kendi tesislerinin ruhsatını almak için İzmit Belediyesi’ne başvurdular. Ancak İzmit Belediyesi yetkilileri, “Size ruhsat veremeyiz. Çünkü Şehir Hastanesi kompleksinin iskan ruhsatı yok.” dediler.

İşte İzmit böyle bir şehir haline geldi. Şehrin en büyük; en görkemli sağlık kurumunun bile ruhsatı yok, ruhsatsız çalışıyor. Bu şehirde her gün geri dönüşüm firmalarında yangın çıkması, her gün iş kazalarının yaşanması normal değil mi? Allah şehrimizi felaketlerden korusun. Hepimiz tepeden tırnağa ruhsatsız bir şehirde yaşıyoruz. Sonra bu şehirde birileri valilik, başkanlık koltuğunda oturuyor, birileri milletvekili olarak hava atıyorlar.