Sağlık Bakanlı Dr. Fahrettin Koca sedyeden kalkarak görevli hekime müdahale eden vatandaşın tutuklanarak cezaevine gönderildiğini paylaştı.

Eyüpsultan'da motosiklet kazası geçiren Enes Mehmet Özkul ve akrabası B.Ö.'nün ambulansla Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'ne kaldırıldığını duyurdu. 

Özkul, acil serviste sedyenin üstünde beklerken doktor Orkun Işık tarafından müdahale edilmek istendi. Ancak Özkul, sedyeden kalkarak doktora saldırdı. Saldırganın tutuklanarak cezaevine gönderildiği açıklandı.

Tutuklandı

Tartışma esnasında sedye üzerinde bulunan E.M.Ö., doktora saldırmaya başladı. Olayın ardından gözaltına alınan E.M.Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bakan Koca Duyurdu

Bakan Koca, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu: "Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu Şehir Hastanesi'nde yaşanan olayda, bir saldırgan, sedye üzerindeyken kendisine acilen tıbbi yardım sunmak isteyen hekime şiddet uyguladı. Saldırgan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Şifa dağıtan el, şiddet uygulamaz. Bu olay, insanlık boyutunu da gösteriyor."

HABERİN GEÇMİŞİ

İstanbul'da yaşanan bir olayda doktora yönelik şiddet gerçekleşti! E.M.Ö. adlı kişi motosiklet kazası geçirip Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Memur Servis Ücreti Maliyeti 2,5 Milyar Lira Memur Servis Ücreti Maliyeti 2,5 Milyar Lira

Yanında bulunan bir akrabasıyla birlikte hastaneye gelen E.M.Ö., acil serviste görevli doktor O.I.'ya saldırdı. Görüntülerde, doktorun müdahale etmeye çalışırken E.M.Ö.'nün saldırısına uğradığı anlar kaydedildi.

Ekol TV'den Hakan Mutlu'nun haberine göre; E.M.Ö. 10 Mayıs günü motosiklet kazası sonucu yaralanarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Acil serviste doktor O.I.'nın müdahale etmeye çalıştığı sırada, E.M.Ö. hakaretler savurarak doktora saldırdı. Bu sırada E.M.Ö.'nün akrabaları da olaya karıştı.

Gözaltına alınmıştı

Tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü ve Enes Mehmet Özkul, doktora saldırdı. Güvenlik görevlilerinin müdahalesiyle kavganın önüne geçildi ve polis ekipleri saldırganları gözaltına aldı. 

Serbest bırakıldılar

Ancak şüpheliler adliyeye sevk edildikten sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar. 

Güvenlik kamerası görüntülerinde, hastane koridorunda yaşanan olayın şiddet anları net bir şekilde görülebiliyor.