Hastane önünde toplanan sağlık çalışanları "Sağlıkta dönüşüm şiddeti getirdi. Bir an önce huzurlu ve güvenli ortamda çalışmak istiyoruz" mesajını verdi. Öfke ve endişelerini dile getiren sağlık emekçileri, "Biz ölürsek kim yaşatacak" pankartı açarak, sağlık sektöründeki şiddete karşı bir duruş sergiledi.

Sık sık "Yaşamak, yaşatmak istiyoruz", "Sağlıkta şiddete hayır", "Sağlığa bakan yok" ve "Milyonluk ihaleler değil, sağlıklı çalışma ortamı istiyoruz" sloganları atan sağlık emekçileri, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya seslenerek, bir an önce huzurlu ve güvenli bir çalışma ortamı talep etti.

Şiddet olaylarının sadece bireysel değil, aynı zamanda toplumsal bir sorun olduğuna vurgu yapan sağlık emekçileri, "Sağlıkta şiddet ölüm demektir" ifadeleriyle sağlık sektöründeki güvenlik eksikliklerine dikkat çekti. Sağlık çalışanlarının haklı talepleri doğrultusunda, huzurlu ve güvenli bir ortamda çalışma talepleri ön plana çıktı.

Sağlık-Sen TBMM Mesaisinde! Sağlık-Sen TBMM Mesaisinde!

Protesto sırasında, sağlık emekçileri "Şiddet varsa biz yokuz" mesajını ileterek, toplumun sağlık sektöründeki sorunlara duyarlı olması gerektiğini vurguladı. Sağlık emekçileri, "Milyonluk ihaleler değil, sağlıklı çalışma ortamı istiyoruz" dövizleri taşıyarak, maddi kaynakların doğru bir şekilde kullanılması ve sağlık çalışanlarının hak ettiği değeri görmesi gerektiğini belirtti.

Editör: Serap