Yaklaşık 9 ay süren teknik ve fiziki takip sonucunda Manisa, İzmir ve Antalya'da tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Polis, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma" suçu kapsamında "nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, rüşvet" suçlarına karıştıkları tespit edilen 26 şüpheliyi gözaltına aldı. Zanlıların aramalarında ise 4 ruhsatsız tabanca, 748 sikke, 168 fişek, 27 şişe kaçak içki, suç geliri olarak değerlendirilen 108 bin lira, çok sayıda "engelli raporu," "malulen emeklilik belgesi" ve "askerlikten muafiyet raporu" ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından 26 şüpheliden 10'u tutuklandı, 4'ü salıverildi, 12'si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

400 KİŞİYE USULSÜZ RAPOR

Aracılar vasıtasıyla ya da kendilerine ulaşan kişilerden "usulsüz rapor" karşılığında kişi başı 30 ila 100 bin lira arasında para aldıkları belirlenen şüphelilerin, sağlık kuruluna da suç örgütü içerisindeki engelli ya da kronik hastaları girdirdikleri ortaya çıktı.

Şimşek’ten Birden Fazla Evi Olanlara Yeni Vergi Düzenlemesi Şimşek’ten Birden Fazla Evi Olanlara Yeni Vergi Düzenlemesi

Öte yandan suç örgütü üyelerinin ilk tespitlere göre 400 kişinin usulsüz raporla malulen emekli olmalarını sağlayarak kamuyu zarara uğrattıkları belirtildi.