Sağlık Alanında Düzenlemeler İçeren Kanun Teklifinin 3 Maddesi Daha Kabul Edildi! Sağlık Alanında Düzenlemeler İçeren Kanun Teklifinin 3 Maddesi Daha Kabul Edildi!

Hastane güvenlik görevlileri, asistan doktor olduğu iddia edilen kişinin şüpheli hareketlerinden rahatsızlık duyarak durumu hemen hastane polisine bildirdi. Yakalanan C.S., Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü ve ifadesi alındı. Ancak genç kızın ifadesi, herkesi şoke etti.

C.S.'nin ifadesine göre, babasının aynı hastanede vefat etmesinin ardından fizik tedavi görmek amacıyla hastaneye gittiği belirtildi. Haftanın üç günü hastanede tedavi gördüğünü söyleyen C.S., hastanede rahat dolaşabilmek için çarşıdaki bir kırtasiyede renkli fotokopi ile asistan doktor kimliği yaptırdığını itiraf etti. Ancak, bu kimliği hastalarla etkileşime girmek veya muayene yapmak amacıyla kullanmadığını iddia etti.

C.S., ifadesinde, "Bu kimlikle suç işlemedim, suçlamaları kabul etmiyorum" dedi. Ancak polis, şüpheli kadının ifadelerinde çelişkiler buldu ve yaptığı incelemede yaka kartının sahte olduğunu tespit etti.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Gözaltına alınan C.S. (26) Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliğine götürüldü. C.S.’nin ifadesinde, “Babam o hastanede vefat ettikten sonra bende fizik tedavi görmek için o hastaneye gittim. Haftanın 3 günü hastanede tedavi görüyorum. Hastanede rahat gezebilmek için çarşıdaki bir kırtasiyede renkli fotokopi ile asistan doktor kimliği yaptırdım. Asansör ve kafeteryalar bölümünde bu kimliği takıyordum. Bu kimlik ile herhangi bir hastayı muayene etmedim, hasta odasına girmedim. Hasta muayene edilen yerlere girmedim. Bugün de bu kimlik boynuma takılı olarak hastanenin alışveriş merkezinde gezerken güvenlikler gelip beni polise teslim etti. Ben bu kimlik ile suç işlemedim, suçlamaları kabul etmiyorum” dediği öğrenildi.

İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen C.S., serbest bırakıldı.

Editör: Serap