Dünkü Resmi Gazete'de yayımlanan kararına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 68 bakan yardımcısının ataması gerçekleştirildi. Sağlık Bakan Yardımcılığı görevine ise dört isim atandı. Bu atamalar arasında iki yeni isim yer alırken, Dr. Şuayip Birinci ve Dr. Tolga Tolunay ise görevlerine devam etme kararı aldı.

Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci’ye bağlı Genel Müdürlükler ise Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Hudut Ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü

Doç. Dr. Tolga Tolunay'a bağlı olarak görev yapacak genel müdürlükler ise: Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü

Edirne Valisi olarak görev yaparken Sağlık Bakan Yardımcısı olarak atanan Hüseyin Kürşat Kırbıyık’a bağlı Genel Müdürlükler ise; Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Başkanlığı ve Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü oldu.

Tarım Kredi Kooperatiflerinde Bilgi Teknolojileri Grup Başkanı iken Sağlık Bakan Yardımcısı olarak atanan Huzeyfe Yılmaz’a ise Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü bağlandı.

Diğer taraftan Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü doğrudan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya bağlı olarak devam ederken Bakan Koca’ya daha önce Tolga Tolunay'a bağlı olan , Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı bağlantı. Ayrıca Teftiş Kurulu Başkanlığı, İç Denetim Birimi bağlanarak teşkilat şemasında gösterildi.

YENİ HALİ:

SAGLİK-BAKANLİGİ-YENİ-GOREV-DAGİLİMİ

ESKİ HALİ:

saglik-bakanligi-teskilat-semasi