Diyarbakır’da bulunan bir sağlık sendikası şube başkanının makam odası Sosyal medya da günün konusu oldu.

Kamu Denetçiliği Kurumu Aile Hekimliği Çalışanlarının İzin Kesintisine Dur Dedi Kamu Denetçiliği Kurumu Aile Hekimliği Çalışanlarının İzin Kesintisine Dur Dedi

genc-sagliksen-5

Üyelerin aidatları ile karşılanan sendika harcamalarında lüks makam odaları, lüks araba savurganlığı tam gaz sürerken, özellikle yeni kurulan sendikaların yaptığı makam odaları dikkat çekiyor.

genc-sagliksen-1-2

Japon imparatoru Akihito’nun mütevazi çalışma odası ile karşılaştırılması yapılan Sendika Şube Başkanı makam odası, lüks görüntüsü ile dikkat çekiyor.

japon

Japon İmparatoru Akihito'nun mütevazi çalışma odasıyla kıyaslandığında, bir sendika şube başkanının makam odası lüks bir görüntü sergiliyor. 

Bu paylaşıma sağlık çalışanları tarafından sert eleştiriler yapıldı. 

Bir sosyal medya kullanıcısı yaptığı paylaşımında;

İki fotoğraf birinde Japon İmparatoru diğerinde genç bir sendikanın şube başkanı var. Birinin ülkesi ihracat şampiyonu her yıl milyarlarca dolar kar eden bir memleket. Adam koca ülke imparatoru diğeri ise daha 6 ay önce kurulmuş, geçim derdiyle boğuşan sağlık çalışanlarının hak ve menfaatlerinin göz ardı edildiği bir ülkenin bir ilinde bulunan sendika şube başkanı

 diye yazdı.

Gelen eleştiri yorumlarında, sarı makam odasına dikkat çekilirken, koltukların deri olmasından kaynaklı oturanların rahatına düşkün bireyler olabilecekleri paylaşıldı.

Görseli eleştiren bir başka sağlık çalışanı ise Sendika Genel Başkanı odası değil, bir şubesinin makam odasının bu denli bir harcama ile karşılanabildiğine göre “paranın kaynağı neresi” sorusu yöneltildi.