Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 8 Eylül 2023 günü sabah saatlerinde hastane çalışanı Mustafa Yıldız, hastanenin 4'üncü katında bıçaklı saldırıya uğramıştı. Yıldız, vücudunun birçok yerinden yaralanmıştı.

Saldırı anı, hastanede bulunan bazı kişiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedilmişti. Yıldız'ı bıçakla yaralayan saldırgan, kendisine engel olmaya çalışanları,

Karışmayın, bu namus meselesi

diyerek uzaklaştırmıştı. Saldırgan Ömer Fıstıkçı, hastane güvenlik görevlileri tarafından yakalanıp polise teslim edilmişti.

Bu olayın ardından hastanenin güvenlik zaafiyeti konuşulurken, sendika şube başkanı ve aynı zaman da Hastane Müdürü Cuma Kerkez'in olay hakkında herhangi bir açıklama yapmaması ve görevinin başında olmadığı yönünde eleştiriler yükseliyor. 

cuma-kerkez-2

Memur-Sen, Hükümeti Maaşlar Konusunda Eleştirdi ve Çağrı Yaptı Memur-Sen, Hükümeti Maaşlar Konusunda Eleştirdi ve Çağrı Yaptı

Ayrıca Kerkez'in, hastane müdürlüğünden çok sendika işlerine yoğunlaştığı, baskı ile üye toplamaya çalıştığı iddia ediliyor. Yaşanan bu durumlar nedeniyle, hastanedeki güvenlik eksikliği sorununun daha da büyümesinden endişe ediliyor.