Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan'ın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcıları Yasin Barutcu, Mustafa Irgatoğlu ve Abdullah Duman da ziyarete eşlik etti.

Ziyaretin odak noktasında, 112 çalışanlarının karşılaştığı sorunlar ve çözüm önerileri yer aldı. Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Eray Çınar, konuyla ilgili olarak sunulan "112 İstasyonlarının Sorunlarına Dair Değerlendirmeler ve Çözüm Önerileri" raporunu dikkatle inceledi.

Hekimlerimizin,İdareci Baskı Ve Mobbinglerine Karşı Her Zaman Yanındayız! Hekimlerimizin,İdareci Baskı Ve Mobbinglerine Karşı Her Zaman Yanındayız!

Genel Başkan Doğan, 112 çalışanlarının fiziki koşullarının düzeltilmesi gerektiğine dikkat çekerek, çalışma koşullarının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Sorunların yerinde tespit edildiğini kaydeden Doğan, 112 acil sağlık ekipleriyle görüşmeler gerçekleştirdiklerini ve bu bağlamda raporun hazırlandığını anlattı.

Acil sağlık hizmetleri çalışanlarının 7 gün 24 saat hizmet sağlayan, hastalara öncelikle temas eden ve her türlü doğal afet durumunda en önde savaşan kesim olduğunu belirten Doğan, 112 çalışanlarının sağlık hizmet sunumunu daha kaliteli bir şekilde yerine getirilebilmesi adına sorunlarının ivedilikle çözüme kavuşturulması gerektiğini bildirdi.

Genel Müdür Doç. Dr. Çınar ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sorunları çözmek için çalıştıklarını kaydetti.

Editör: Serap