Olay, A.C adlı bir bireyin annesi ve kardeşiyle birlikte "gemi adamı belgesi" almak amacıyla sağlık raporu almak üzere tıp merkezine gitmesiyle başladı. İzzettinoğlu, yaptığı muayene sonrasında A.C'nin göz sağlığının gemi adamı belgesi için yeterli olmadığını belirtti.

Bu durum nedeniyle taraflar arasında bir tartışma başladı ve iddiaya göre A.C ve kardeşi, İzzettinoğlu'na saldırdı. Bu saldırı anları tıp merkezinde çalışan bir sekreter tarafından cep telefonuyla kaydedildi.

Olay sonrasında sağlık raporu alarak şikayetçi olan Dr. Cüneyt İzzettinoğlu'nun tedavisi halen devam etmektedir.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan İzzettinoğlu, çok utanç verici ve talihsiz bir olay yaşadığını ifade ederek, yaşananlara tepki gösterdi.

Üzerine iş makinesi devrilen hastanenin yıkım anı kameralara böyle yansıdı! Üzerine iş makinesi devrilen hastanenin yıkım anı kameralara böyle yansıdı!

Sağlıkçılar olarak bu muameleyi hak etmediklerini söyleyen İzzettinoğlu, o anları şöyle anlattı:

Gemi adamı belgesi için gelmişlerdi. Muayene neticesinde görmesinin yetersiz olduğunu söyledim. Durumu anlattım ama hareketleri agresifleşti. 'Başka doktora gideriz dediğiniz gibi çıkmazsa sizle görüşürüz' diye tehdit ettiler. Kısa bir süre sonra A.Ç'nin abisi gelip hakaret etmeye başladı. Ben de belki cayıp gider diye sekreterime videoyu açmasını söyledim. Ancak öyle olmadı. Direkt saldırıya geçti. Ben de nefsi müdafaa yaptım. Bir ameliyatım vardı yapamadım. Çok kınıyorum ve utanıyorum. Şikayetçi oldum ve sonuna kadar gideceğim. 30 yıldır bu meslekteyim. Sözlü saldırılara maruz kaldık ama ilk kez böyle bir şey başıma geldi.