Çömez, sağlık çalışanı bir personelin MOSSAD ajanı olarak tespit edilmesi üzerine Bakan Koca'ya çağrıda bulunarak, "Utanmalısın Sağlık Bakanı. Hemen istifa et" dedi.

MOSSAD'a yönelik gerçekleştirilen operasyonda tutuklanan 15 şüphelinin devletin veri tabanındaki bilgileri sızdırdığı belirlenmişti. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden biri olan Hazem Mounir Amin Elgayyar'ın, Fatih Sağlık Müdürlüğü'nde çalıştığı ortaya çıkmıştı.

Çömez, yabancı uyruklu şahısların çoğunluğunu oluşturduğu belirtilen MOSSAD operasyonundaki bu gelişme sonrasında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Çömez, “6 bin Suriyeli çalışanı Türkiye'ye getirdin. Fatih'teki Sağlık Müdürlüğü'nde çalışan bir personelin MOSSAD ajanı olduğu ortaya çıktı. Utanmalısın Sağlık Bakanı." diye yüklendi.

Sağlık Yasası Görüşmelerinde Ebelere Yeni Yetki Tartışması! Sağlık Yasası Görüşmelerinde Ebelere Yeni Yetki Tartışması!

Çömez’in açıklamaları şöyle:

“Meclis kürsüsünden haykırdık. Plan Bütçe Komisyonu’nda bağırdık çağırdık. Televizyonlardan seslendik. Her platformda sesimizi duyurmaya çalıştık. Soru önergesi verdik. Hiçbirisine cevap vermedin. Sana dedik ki, 6 bin Suriyeli çalışanı Türkiye’ye getirdin. Bunların güvenlik kontrolünü yaptın mı? Diplomalarını kontrol ettin mi? Dil yeterliliklerine baktın mı? Sadece başını öne eğdin Sağlık Komisyonu’nda. Sadece sustun cevap veremedin milletin meclisinde ve milletin kürsüsünde. İkaz ettik defalarca, yanlış yapıyorsun bu adamları buraya getirme dedik.

Ne oldu? İşte bugün Fatih’te sağlık müdürlüğünde çalışan bir personelin MOSSAD ajanı olduğu ortaya çıktı. Hem de Filistin’den getirdiğin hastaların bakımında görevlendirmişsin. Utanmalısın Sağlık Bakanı. Böyle bir bakan bu ülkede bir tek gün görev yapamaz. Pazartesiyi bile beklemeden istifa et. Sen artık bu ülkede bir güvenlik problemisin.”

Editör: Serap